Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoVolby do zastupitelstev obcí - Komunální volby 2010Zde očekávejte podrobné informace o letošních podzimních komunálních volbách na Zbraslavi.
Z dřívějších let můžete porovnat například volební programy jednotlivých stran se současným stavem, jednotlivé strany byly v roce 2006 obeslány s žádostí o vyplnění ankety. Otázky a výsledky této ankety naleznete ZDE. Pro všechny zájemce jsme výsledky předvolební ankety za rok 2006 přehledně uspořádali do tabulky, kterou si můžete stáhnout ZDE.
Pro všechny zájemce o letošní volby jsme na našich stránkách zpřístupnili diskuzi, kterou naleznete TADY.

______________________________________________________________________

23.9.2010 Anketa
Naši čtenáři se mohou těšit na výsledky ankety, sešlo se nám již více odpovědí od některých politikých stran. Některé strany se nám podařilo zkontaktovat až telefonicky, doufáme tedy, že odpovědi od všech zúčastněných se nám podaří prezentovat na Zbraslav.info v nejbližších dnech.

Do dnešního dne dodaly odpovědi na anketu tyto strany: TOP09, Strana zelených, KSČM, Nezávislí, ODS.

Strana Nová Zbraslav - Věc veřejná se omluvila a svoje odpovědi by měla zaslat do konce tohoto týdne. ČSSD zkusíme ještě kontaktovat telefonicky, je možné, že jsme neměli správný e-mail.

22.9.2010 Populismus
Víte, co to je POPULISMUS? Přidali jsme nový článek s názvem Populismus, ve kterém se dočtete vše, co k tomuto tématu potřebujete vědět. Naleznete jej na adrese http://zbraslav.info/grame.php?sk=1670.

21.9.2010 Prezentace jednotlivých politických stran na Zbraslav.info
Abychom dali předvolebnímu šílení na našich stránkách nějaký řád a zároveň abychom zprostředkovali čtenářům Zbraslav.info důležité informace, rozhodli jsme se nabídnout každé kandidující politické straně na našem webu zdarma následující prostor pro prezenaci:
1 webová stránka, na které může být uvedeno:
 • Adresa internetových stránek politické strany + prolinkování
 • Jmenný seznam kandidátů za volební stranu, jejich věk a příslušnost k volební straně
 • Volební program, který nesmí být delší než 1 strana běžnému formátu A4
 • Vše ostatní bude placená prezentace. Každé straně jsme oznámení o této možnosti zaslali informační e-mail s nabídkou. Bude tedy na každé straně, jak se bude chtít na Zbraslav.info prezentovat.

  20.9.2010 Předvolební anketa
  Dnes jsme obdrželi první odpovědi na anketu, jakmile budeme mít pro Vás odpovědi od většiny politických stran, anketu umístíme na web.

  14.9.2010 Chcete vědět, jestli i v letošních podzimních komunálních volbách můžete označením na volebním lístku dát šanci tomu "svému" komunálnímu politikovi?
  Přidali jsme nový článek s názvem Kroužkování - křížkování, ve kterém se dočtete vše, co k tomuto tématu potřebujete vědět. Naleznte jej na adrese http://zbraslav.info/grame.php?sk=1666.

  14.9.2010 Anketa pro politické strany, které budou kandidovat v letošních podzimních komunálních volbách
  Včera jsme začali obesílat jednotlivé politické strany, které budou kandidovat v letošních podzimních komunálních volbách, se žádostí o vyplnění předvolební ankety. Letošní anketa bude od té minulé z roku 2006 trochu odlišná, náš tým anketu poněkud přepracoval.
  Doufáme, že se všem stranám podaří doručit nám vyplněnou anketu včas a že příští pondělí, 20. září, si budete moci přečíst odpovědi na jednotlivé ankety.

  8.9.2010 Seznam všech platných kandidátů, kandidujících v letošních podzimních komunálních volbách na Zbraslavi
  Na stránkách www.volby.cz naleznete seznam všech platných kandidátů, kandidujících v letošních podzimních komunálních volbách na Zbraslavi. Pro zobrazení seznamu klikněte na následující odkaz http://www.volby.cz/pls/kv2010/kv21111?xjazyk=CZ&xid=1&xv=12&xdz=5&xnumnuts=1100&xobec=539864&xstrana=0.

  3.9.2010 Které strany budou letos kandidovat v podzimních komunálních volbách?
  Na náš telefonický dotaz o poskytnutí informací o tom, které strany budou letos na podzim kandidovat a žádost o seznam jednotlivých kandidátů nám bylo ze strany Místního úřadu slíbeno, že seznam stran a čísel, které si jednotlivé strany vylosovaly, obdržíme e-mailem. Seznam jednotlivých kandidátů ale není veřejný a své kandidáty zveřejní jednotlivě až samotné politické strany, stejně jako svůj volební program. Mezitím, než nám došel e-mail, se na stránkách úřadu objevil seznam jednotlivých stran a čísel. Tento seznam zde uvádíme a následující strany tedy budou kandidovat v podzimních volbách. Nezávislí (1), Strana zelených (2), ČSSD (3), TOP 09 (4), Nová Zbraslav - Věc veřejná (5), ODS (6), KSČM (7).

  1.9.2010 Anketa pro politické strany, které budou kanidovat v letošních volbách na Zbraslavi
  Protože byly před několika dny uzavřeny kandidátky a je již jasné, které strany budou letos kandidovat v podzimních komunálních volbách, můžete se těšit na anketu, kterou těmto stranám zašleme k vyplnění. Věříme, že výsledky ankety, které zde poté uveřejníme, pomohou voličům při orientaci ve volebních programech a při kličkování před palbou volebních slibů, která se bude nepochybně tento podzim v hojné míře křižovat nad hlavami zbraslavských voličů.

  15.8.2010 Jak volit na Zbraslavi?
  Zajímá Vás, jestli se i v komunálních volbách uplatní "kroužkování", jakým způsobem se označují při volbách kandidáti na hlasovacích lístcích nebo kdy je Váš hlas platný a kdy ne? Jak správně volit, aby Váš hlas neztratil platnost a kolik kandidátů do zastupitelstva se bude letos volit? ZDE naleznete manuál, přizpůsobený pro voliče, kteří se zúčastní voleb na Zbraslavi.

  4.8.2010 Článek o kandidatuře Věcí veřejných na Zbraslavi
  Článek, týkající se kandidatury strany Věci veřejné vyšel dnes na webu http://www.praha16.cz. Naleznete jej na adrese http://www.praha16.cz/view.php?cisloclanku=2010080001

  2.8.2010 Info o volbách už i na radničním webu
  Už i na radničním webu se objevily informace, týkající se letošních komunálních voleb - byl zřízen stálý odkaz Komunální volby 2010 a naleznete je na adrese http://www.mc-zbraslav.cz/komunalni-volby-2010/

  20.7.2010 Zveřejnění informací o volebním obvodu a počtu členů zastupitelstva - volby 2010 a informací pro volební strany na radničním webu
  Zájemci o podzimní komunální volby se dočkali - konečně i na radničním webu je znát, že se volby budou konat. Na webu byly zveřejněny:
  Informace pro volební strany kandidující ve volbách do Zastupitelstva Městské části Praha – Zbraslav na volební období 2010 - 2014 http://www.mc-zbraslav.cz/user_data/zpravodajstvi/obrazky/File/info_voleb_strany.doc

  Zveřejnění o volebním obvodu a počtu členů zastupitelstva pro komunální volby 2010 http://www.mc-zbraslav.cz/user_data/zpravodajstvi/obrazky/File/pocet_vol_obv_sken.pdf

  19.7.2010 Přehledná tabulka s výsledky předvolební ankety z roku 2006!
  Pro všechny zájemce jsme výsledky předvolební ankety za rok 2006 přehledně uspořádali do tabulky. Tabulku si můžete stáhnout ZDE a můžete si tak sami porovnat prohlášení a sliby jednotlivých politických stran. Pouze KSČM tenkrát neodpověděla ani na jednu otázku ankety a poněkud přezíravě odkázala zájemce na četbu tehdejších říjnových Zbraslavských novin.
  Vzhledem k tomu, jak se tedy tenkrát k vyplňování aknkety postavila KSČM, zde uveřejňujeme adresu, díky které se dostanete ke Zbraslavským novinám z roku 2006 s volebními programy: http://stary.mc-zbraslav.cz/src/home.html v sekci Samospráva/Zbraslavské noviny, Říjen. Tam také naleznete, kromě volebních programů ostatních stran, i volební program KSČM.

  17.7.2010 Zajímavosti ohledně komunálních voleb v našem regionu + zmínka o Zbraslav.Info na http://www.praha16.cz
  Že by začala předvolební kampaň?
  Na konci června mnohé chuchelské občany překvapily tři skutečnosti. Ve schránkách se objevilo druhé číslo časopisu "Pravá 5" s rozhovorem s chuchelským starostou Stanislavem Freslem (viz příloha) a několik billboardů s Ing. Jiřím Petrem - nezávislým kandidátem za Chuchli v okolí Smíchovského nádraží, který přeje hezké prázdniny. A do třetice - chuchelské zastupitelstvo si odhlasovalo, že po volbách bude jedenáctičlenné. Ano, volby se blíží. Budou už 15.-16. října 2010.
  Přituhuje v Radotíně, kde se starosta Mgr. Karel Hanzlík na internetu vymezil vůči nově vzniklé formaci TOP 09. Klid je v Lipencích a Lochkově (kde zatím ani příliš nepředpokládáme, že by vznikla jiná kandidátka než ODS) a překvapivě i ve Zbraslavi (nepočítáme-li diskusi anonymů vůči zelenému zastupiteli O. Hofmeisterovi na www.zbraslav.info).
  http://www.praha16.cz/view.php?cisloclanku=2010070013

  10.7.2010 Naše Zbraslav vypadá, že během horkých letních dní v poklidu poklimbává, ale přitom je to s ní jako ve Večerníčku o Rákosníčkovi - ve skutečnosti se tam dějí podivuhodné věci!
  Letošní podzimní komunální volby se zdají ještě vzdálené, ale už nyní se na Zbraslavi nenápadně, ale o to intenzivněji zaměstnávají politici i občané tím, co se ohledně voleb na občany chystá. Chystají se i politické strany a jednotlivá uskupení, vyhodnocují se šance případných kandidátů na zvolení a na obsazení "křesel" na radnici.
  Hodně voličů bude srovnávat, co se na Zbraslavi povedlo a co ne, kdo se snažil a pracoval ve prospěch Zbraslavi, kolik stran půjde do volebního boje, jestli budou kandidovat letos Nezávislí nebo jak to bude vypadat s kandidátkou Top 09. Jaké tváře a jména se kde objeví? Kdo se postaví za svoji stranu a bude za ni bojovat dál, kdo naopak projeví tolik chladnokrevnosti, že přeběhne ke straně jiné a bude se tam snažit uspět, když jinde to třeba nevyšlo? Naše Zbraslav vypadá, že během horkých letních dní v poklidu poklimbává, ale přitom je to s ní jako ve Večerníčku o Rákosníčkovi - ve skutečnosti se tam dějí podivuhodné věci!
  Necháte se překvapit, nebo si tipnete, jak bude volební boj vypadat a jak dopadnou samotné volby? Svoje tipy a názory můžete vyjádřit diskuzi, kterou naleznete ZDE.

  29.6.2010 Diskuze k nadcházejícím podzimním komunálním volbám na internetu!
  Pro všechny zájemce o letošní volby jsme na našich stránkách zpřístupnili diskuzi, kterou naleznete ZDE

  26.6.2010 Termín voleb

  Volby do zastupitelstev obcí vyhlásil prezident republiky na dny 15. a 16. října 2010 svým rozhodnutím ze dne 18. června 2010, publikovaným ve Sbírce zákonů pod číslem 207/2010 Sb. Příslušná částka Sbírky zákonů byla rozeslána dne 25. června 2010. Za den vyhlášení je tak považován 25. červen 2010.

  (c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí