Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
bytex.jpg, 8,6kB

Kalendář

2002-0
Info
Sledujeme solární panel v ZŠ Nad Parkem
Na jaře roku 2000 se ZŠ Nad Parkem stala první solární školou v republice. Ve spolupráci s firmou Solartec zde byl instalován malý demonstrační panel o ploše jednoho čtverečního metru s maximálním výkonem 100W, který dodává elektřinu do školní sítě.

Firma WWW.ZBRASLAV.CZ, provozující stejnojmenný informační server o Zbraslavi, naprogramovala v červenci roku 2001 systém, který sleduje činnost panelu v pravidelných intervalech a naměřené údaje zpracovává do tabulek a grafů. Jak panel pracoval mohou průběžně sledovat žáci i učitelé v počítačové učebně, večer se údaje přenesou na www stránky školy, kde jsou přístupné komukoliv, kdo se připojí na internet. Z grafů je možno vysledovat kdy a kolik energie panel vyrobil, porovnat jednotlivé dny či měsíce, od července začneme porovnávat roky. Navštivte školní web na adrese http://www.zbraslav.cz/nadparkem !

WWW.ZBRASLAV.CZ informuje o dění v městské části, provozuje webovou kameru sledující Zbraslavské náměstí, katalog podnikatelů, diskusní koutek a jiné.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí