Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
finbroker.jpg, 10kB

Kalendář

2009-1
Info
Přijede Betlémské světlo
K. Pašek
Je to taková zvláštní věc. Čím víc ho rozdáváte, tím víc ho přibývá...

Betlémské světlo jako symbol Vánoc přiváží z Jeskyně narození Páně v Betlémě (Izrael) každým rokem do Evropy chlapec z Rakouska. Letos je to třináctiletý Simon Binder. Jeskyni narození Páně mají na starosti řečtí katolíci. Proto v Betlémě oheň Simonovi připálil otec Artemios, archimandrita ortodoxní řeckokatolické církve. Ve speciální ohnivzdorné schránce přeletělo světlo letadlem z Tel Avivu do Vídně a přes moře letělo letos už po dvacáté čtvrté. Cestu vždy sponzoruje rakouský rozhlas a televize ORF.
Ve Vídni světlo převezmou o třetí neděli adventní Rakouští skauti a při ekumenické bohoslužbě i delegace skautů z mnoha dalších států. Ti jej pak rozvážejí vlakem do dalších zemí. Vloni se tak světlo dostalo do více než 25 států. Do České republiky jej přivážejí vždy skauti střediska Řehoře Mendela z Brna, letos to bude 12. prosince. Ti jej předají do rukou brněnského biskupa, ale také ho budou týden opatrovat a v sobotu 19. prosince jej rozvezou vlakem po celé republice. Na Zbraslav jej pak přivezou skauti střediska Uragan a předají při ekumenické bohoslužbě zástupcům čtyř církví, které na Zbraslavi působí.

Kromě toho si také můžete přijít připálit na Štědrý den od dvou do čtyř hodin ke Zbraslavance - Albertovi, aby vás mohlo potěšit na slavnostně prostřeném stole.


(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí