Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
bytex.jpg, 8,6kB

Kalendář

2009-1
Info
Zastupitelé odvolali starostku MČ Praha - Zbraslav
Karel Tejkal, člen zastupitelstva MČ Praha – Zbraslav a předseda kontrolního výboru zastupitelstva
Zastupitelstvo MČ Praha – Zbraslav odvolalo dne 16.12.2009 při tajné volbě počtem 10 hlasů z 18 přítomných starostku Renatu Hůrkovou (ODS). Návrh podal nezávislý zastupitel Filip Toušek. „Vedly mě k tomu chyby, kterých se uplynulé tři roky dopouštěla při vedení obce, když vrcholem bylo neprůhledné a nešetrné hospodaření, špatná příprava podkladů pro rozpočet na rok 2010 a špatná komunikace se zastupiteli a především občany,“ uvedl Toušek.
Zastupitelstvo na svém zasedání nového vedoucího představitele obce nezvolilo, a tak ji povede stávající místostarostka Dagmar Kobylková (ODS) z koalice ODS, Strana zelených, Volba pro město.

---------------------------------
Aktuální stanovisko místního zastupitele Filipa Touška (Připojuji informaci, kterou mi sdělil telefonicky spolupracovním Markéty Reedové Michal Uryč Gazda, totiž, že Markéta Reedová již na Zbraslavi 3 roky nežije, když svůj byt podle jeho sdělení prodala… K.Tejkal)
Filip Toušek, nezávislý zastupitel MČ Praha – Zbraslav:
Důvod odvolání nebyla odveta, ale neschopnost, ODS lže! „Interpretace ODS je skandální ukázkou, jak to vypadá, když se hra na velkou politiku přenáší na menší obce. Starostku Zbraslavi Renatu Hůrkovou jsem navrhl odvolat, protože dlouhodobě nedělá dobře svoji práci. Souvislost s náměstkyní Reedovou je zcela absurdní a nesmyslná. Už proto, že v místě, kde má údajně podle ODS předsedkyně SND-ED své trvalé bydliště, místní združení SNK-ED Zbraslav zaniklo a všichni členové svou činnost před 2 roky ukončili! Důvody odvolání starostky Zbraslavi nejsou žádnou politickou odvetou, jak zcela absurdně uvádí ODS. Markéta Reedová kandidovala na Zbraslavi v komunálních volbách za SNK-ED, když se do místního zastupitelstva ani nedostala. S Markétou Reedovou jsme se ale viděli jen jednou, při fotografování na předvolební leták. Nikdy se o problémy zbraslavské komunální politiky nezajímala, nikdy do ní nezasáhla, pomoc či radu nám dokonce odepřela, když místí ODS vypověděla podepsanou povolební koaliční smlouvu. Opakuji, na Zbraslavi již 2 roky neexistuje ani místní sdružení SNK-ED, kterému jsem předsedal. Zrušili jsme ho, protože nesouhlasíme s politikou SNK-ED a s řadou kroků radní Reedové. Vždy jsme byli nezávislí kandidáti a sdružením SNK-ED jsme byli před minulými komunálními volbami živelně pohlceni.“
-----------------------
PROHLÁŠENÍ - Zastupitelé za Stranu zelených Ondřej Hofmeister, Tomáš Růžička, Zuzana Vejvodová
Dne 16. 12. 2009 jsme na jednání Zastupitelstva MČ Praha – Zbraslav hlasovali proti odvolání starostky paní Mgr. Renaty Hůrkové (ODS). K tomuto hlasování nás vedla v prvé řadě skutečnost, že zastupitelé, kteří odvolání iniciovali a posléze svými hlasy i podpořili, nepředložili, kromě požadavku na odvolání, žádný návrh na obsazení uvolněného místa. Současně „závažnost“ obvinění, která byla vznesena, podle nás neodůvodňuje nastolení nestability a ohrožení rozpracovaných projektů, a to celé jen 10 měsíců před řádnými volbami. Odvolání starostky je tak patrně pouze samoúčelnou konfrontací osobních nevraživostí, nikoliv konstruktivním činem, kterým by kritici přijali odpovědnost za lepší správu věcí veřejných. Je jednoduché bořit, tvořit je ale práce. S vědomím odpovědnosti vůči voličům jsme připraveni i nadále pracovat pro rozvoj městské části a budeme se snažit přispět ke stabilizaci současné situace, která Zbraslavi neprospívá. Přejeme všem klidný a úspěšný rok 2010.
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí