Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
septima.jpg, 9,3kB

Kalendář

2009-1
Info
Prohlášení místostarostky D. Kobylková pro Zbraslavské noviny
D. Kobylková (ODS), místostarostka
Slovo (místo)starostky

Vážení spoluobčané,
v minulém čísle se změnil autor Editorialu, v tomto čísle zase sloupek rezervovaný pro starostku. Na rozdíl od předešlé, očekávané změny, ta dnešní je nečekaná a překvapující. Zastupitelstvo se na svém zasedání deseti hlasy rozhodlo pro odvolání starostky. Anonymní tiskové prohlášení, určené nejen pro čtenáře ZN, ale i pro celostátní tisk, následovalo hned druhý den. Uvedené důvody pro odvolání jsou v prohlášení podobné těm, jaké jsme si zvykli číst při odvolávání kohokoliv, třeba i z vysokých funkcí státního aparátu. Nekonkrétní, opírající se o nedokázaná tvrzení, ale slibující bulvární sousto.
Odvolání starostky nepředcházela žádná diskuse a konkrétní obvinění nebyla předložena. V připraveném programu jednání takový bod nebyl, ani nebyl dodatečně zařazen. Kdyby důvody pro odvolání byly na zasedání zveřejněny a paní starostka měla možnost se k nim veřejně vyjádřit, považovala bych to za slušnější. A teprve po diskusi rozhodnout, zda stačí uložit nápravu nebo okamžité odvolat. Bohužel se tak nestalo.
Pan Toušek rovnou navrhl odvolání, zdůvodňováním se příliš nezabýval. Deseti zastupitelům bylo vše natolik jasné, že k okamžitému souhlasu další projednávání nepotřebovali. O nástupci, ani o tom, co bude následovat jsme se nedozvěděli nic. O tom už se nerozhodovalo. Předpokládám, že v tom mají stejně jasno a měli by nás s tím co nejdřív seznámit.
Na jiném místě těchto ZN p.Toušek zdůvodňuje, proč odvolání navrhl. Je to rozšíření stručné formulace z tiskové zprávy, forma zůstala. Doporučuji si ho pozorně přečíst. Protože v něm opět není nic o dalších krocích, uvítala bych jeho pokračování věnované nejbližší budoucnosti. Provizorium ve vedení MČ nelze přijmout jako řešení pro skoro celý příští rok.
Závěrem mi dovolte, abych se s vámi podělila o svou obavu. Je-li tento případ odstartováním předvolební kampaně, máme se příští rok na co těšit. Jedinou obranou bude sledovat, jakými prostředky, ten který kandidát bojuje. Stejně se totiž bude chovat k Vám, až si ho zvolíte a už vás nebude potřebovat.

D.Kobylková (ODS), místostarostka
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí