Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
finbroker.jpg, 10kB

Kalendář

2009-1
Info
Prohlášení odvolané starostky Mgr. Renaty Hůrkové
Mgr. Renata Hůrková (ODS)
Motto:
Jan Werich: Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.

Prohlášení
Dne 16.12.2009 jsem byla „převahou“ jednoho hlasu zastupitelstvem odvolána z funkce starostky MČ Praha – Zbraslav. Přiznám se, že ač toto nebyl první pokus o mé odvolání, již jsem tento krok tak krátce před komunálními volbami neočekávala. Co mě však překvapilo mnohem více, je skutečnost, že organizátoři tohoto kroku ani nenavrhli mého nástupce. Zdá se, že se v našich zeměpisných šířkách stává nepěkným zvykem něco zbořit, ale nenavrhnout jakékoli další řešení nebo alternativu.

Veřejná obhajoba proti nařčením z mého údajného pochybení, za kterými stojí 10 zastupitelů skrytých v anonymitě tajné volby, mi na zasedání zastupitelstva nebyla neumožněna. Na nepřímém politickém klání přes media, tolik populárním na naší vykloubené politické scéně, se podílet nehodlám. Slouží jen populistickému zviditelňování aktérů a řešení nepřináší. Boxerskou rukavici hozenou mimo ring proto nezvedám.

Jen bych se chtěla krátce vyjádřit k článku zveřejněnému m.j. na veřejně přístupných webových stránkách, jehož autorem je p. Toušek (SNK-ED), který inicioval mé odvolání. K sice pozdnímu poznání, že za svoje chování ve funkci místostarosty by se měl zbraslavským občanům omluvit, mu gratuluji – lépe pozdě, než vůbec. Ale myslím, že to patří spolu výčtem jeho zásluh spíš na předvolební mítink, s mým odvoláním to nemá nic společného. A když pominu řadu emotivních výlevů nahrazujících argumentační nouzi, pak nevím na co bych měla vlastně reagovat.

Zbraslavským občanům se za tento odskok do světa bulváru omlouvám a nehodlám v něm dále pokračovat. Na druhé straně se ráda zúčastním jakékoliv věcné diskuse o všech rozhodnutích, která jsem ve funkci starostky učinila.

Závěrem bych chtěla poděkovat zejména těm, kteří při mě stáli a stojí i nadále. Děkuji všem, s kterými jsem spolupracovala, za vstřícnost, slušnost a konstruktivní přístup k řešení problémů i za vyjádřenou podporu.

Pojďme společně Zbraslav postrčit dál, posunout výš.


Renata Hůrková (ODS)

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí