Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
pojisteni-aut.jpg, 10kB

Kalendář

2010-0
Článek

Dva nové koně určené pro strážníky z Prahy 16 přijal „do služby“ první náměstek primátora JUDr. Rudolf Blažek v parku Zbraslavského zámku. Standartu strážníkům předal starosta MČ Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík. Na služební koně a standartu přispěly městské části správního obvodu Praha 16 za podpory majitelů Zbraslavského zámku rodiny Curry – Bartoňových.
"Přeji koním i strážníkům, aby se z každé služby vraceli ve zdraví, a Pražanům, aby se i díky těmto krásným a ušlechtilým zvířatům cítili ve své čtvrti opět o něco bezpečněji a lépe,“ uvedl první náměstek primátora Blažek, do jehož kompetence bezpečnost v hlavním městě spadá. Osobně pak předal jízdním strážníkům služební odznaky pro nové koně.
Novou zástavu pro Obvodní ředitelství městské policie v Praze 5 přijal obvodní ředitel Mgr. Zdeněk Hejna z rukou radotínského starosty Hanzlíka. Koním i standartě požehnal zbraslavský farář.
“Použití koní má v této oblasti své opodstatnění. Jedná se o rozlehlou a velice členitou oblast, v jejíchž hranicích se nachází také chráněné přírodní rezervace, jako je například Český kras či Chuchelský háj. Ve zdejším terénu je strážník na koni ideálním řešením,“ vysvětlil ředitel Městské policie hlavního města Prahy Mgr. Vladimír Kotrouš.
Městská policie Praha má v současnosti 13 koní, s nimiž slouží a stará se o ně 21 strážníků. Jízdní hlídky městské policie působí v Praze 5, 11 a 13. První koně ve službách MP Praha měli strážníci z Prahy 11. Získali je v září roku 2007. Jízdní oddíl městské policie v Praze 5 a 16 má nyní ve svých stájích čtyři koně a pět strážníků. Od loňského roku jízdní strážníci hlídkují také na pěší zóně na Smíchově.
Více fotografií najdete ve fotogalerii http://www.mcpraha16.cz/Mestska-cast/Fotogalerie/2010/area1346
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí