Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
septima.jpg, 9,3kB

Kalendář

2010-0
Článek

V prosinci natáčela Česká televize zbraslavské seniory pro pořad Barvy života. Pořad uvedla Česká televize dne 5.2.2010 a naleznete jej na adrese http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209562221200040-barvy-zivota/. Na stránkách KLASu jsme nalezli následující článek o natáčení.

Barvy života v KLASu

Tvrdí se, že s přibývajícími lety život bledne, šedne, ztrácí pestrost. V pondělí 14. prosince loňského roku nic takového neplatilo. Za zbraslavskými seniory přicestovala vzácná návštěva – televizní štáb v čele s paní režisérkou Ivanou Křenovou.

ZÁZNAM NATÁČENÍ ČT 1
V domku naproti Barboře, kde momentálně Klub aktivního stáří sídlí, bylo hned od ranních hodin nebývale živo. Z místnosti do místnosti pobíhali kameraman se zvukařem, a za nimi celá plejáda různých profesionálně zdatných asistentů i profesionálně atraktivních asistentek. Než se začalo natáčet roznesla se káva a šéfová KLASu, paní Milena Svobodová, prodiskutovala s paní režisérkou detaily náročné, a především neobvyklé akce. A to už se scházely dámy z výtvarného kroužku, po nich se dostavili ti, kteří i v pokročilém věku přišli na chuť počítačům nebo se vzdělávají v oborech Univerzity třetího věku, a posléze nejpočetnější skupina zpěváků a zpěvaček. Ženský živel převládal, jen u petangu jsme my muži měli mírnou převahu. Obvykle se v KLASu nejen pilně tvoří a pracuje, ale i nepřetržitě povídá a vypravuje, přetřásají se životně důležitá témata, dávají k dobru humorné historky, na své si přijde politika i celá škála existujících i neexistujících nemocí.

Tentokrát vládlo vzácné ticho. Všichni se soustředili na jedno jediné – aby se do kamery netvářili jako trubci a hlupci. Vlastně bych měl v těchto souvislostech hovořit výhradně o dámách,nás mužů, jak už jsem uvedl, bylo sotva do mariáše, a navíc samí gentlemani, kteří se rozhodně nedrali dopředu. Ženy nechť poznají, co to je, stát se hvězdami!

Ve zbraslavském KLASu se toho dne točil jeden z dílů dokumentárně-zábavného seriálu „Barvy života“. Ten už na obrazovce ČT1 běží cca deset let a je určen především starší generaci diváků. Takže i já, třebaže televizní obrazovce příliš neholduji, jsem několik dílů alespoň částečně viděl. V našem KLASu se natáčelo od rána až do oběda. Výsledkem bude asi šestiminutový sestřih, což je zdánlivě dost málo, ale byl jsem ujištěn, že pro jakýkoliv televizní program je takový čas vyslovenou exkluzivitou. Expozici budoucího pořadu ze Zbraslavi vytvořily výtvarnice – šily loutky, které jsou mezi místními dětmi velice populární a při různých příležitostech se prodávají v úctyhodném množství. A vyráběly i tradiční artikl – panenky pro UNICEF. Později ještě malovaly na hedvábí. Poté se televizní technika přestěhovala na mrazivý dvorek a sledovala v akci sportovce. Petangové koule létaly tak trochu jak se jim chtělo a hráči omotaní šálami a v čepicích přesuši se modlili, aby hra co nejdřív skončila a oni se mohli vrátit do tepla. U počítačových monitorů bylo rozhodně líp. Ale co zajímavého se tam natáčelo, to opravdu netuším, u toho jsem nebyl. Zato vystoupení pěveckého sboru jsme sledovali všichni, i my nezpěváci. A i škodolibé povahy se tentokrát ukáznily a upřímně si přály jediné: Aby žádný z tónů neuletěl pěvcům kamsi jinam, aby každý odezněl lahodně, čistě a přirozeně.

Informace pro zájemce: Řekli nám, že se „Barvy života“ se zbraslavskou účastí budou vysílat 4. února 2010. Toho dne je čtvrtek, ale jmenovaný pořad byl odjakživa na programu ČT 1 v pátek, a tak nevím. Jistá je jedenáctá hodina dopolední, ale kterého dne to doopravdy bude, to si musí každý vysledovat sám v příslušných magazínech. Já si osobně tuhle příležitost nechám klidně ujít, nemusím sám sebe sledovat, jak se pitvořím z obrazovky. Záliby toho druhu považují za jistý druh masochismu – a radovánkám toho druhu se pokud možno zdaleka vyhýbám.

http://klas.7x.cz/aktuality/klas-v-televizi.html
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí