Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
elektro-opravy.jpg, 7,9kB

Kalendář

2003-0
Info
ADSL na Zbraslavi
Zájemci o ADSL si mohou nechat na Zbraslavi zajít chuť. Vyplývá to ze situace pokrytí službou přednostně v oblastech předpokládaného většího zájmu. K nim Zbraslav 3.3.03 nepatří, odpověděl na přímý dotaz obchodní zástupce Českého Telecomu.
Jaká připojení lze tedy na Zbraslavi využívat ? Kromě klasického 56kbps modemu je zde dobré pokrytí mobilními operátory s nabídkou GPRS. Část městské části je pokryta z Modřan signálem radiových operátorů, např. SkyNet. Bohužel pružnost některých je horší než Telecomu. Hledáte-li v nabídkách pevného připojení drátem, zajímavá je akce IOL na linku 512kbps 1. dva měsíce 9.000,-, potom 16.900,- měsíčně. Jinak se zde pohybují ceny okolo 11.600,- za 128kbps, 8.400,- za 64kbps. Nabídky ostatních providerů (Nextra, Tiscali) se liší jen minimálně.
Za zmínku stojí projekt CZFreeNet, do kterého je v horní části Zbraslavi zapojeno zhruba 30 uživatelů. Část přivedené 2Mbps linky je přeposílána směrem na Radotín a Černošice. Bohužel chybí jakákoliv oficiální informace. Signál z Access pointu proti Zbraslavance je poměrně silný a lze ho chytit v horní části Zbraslavi, na Havlíně, ale překvapivě i U Stromečku nebo na Závisti. jp
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí