Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
vinoteka.jpg, 11kB

Kalendář

2010-0
Článek

Vlakem na Dobříš

V sobotu 22.května vyjede z nádraží Praha Braník parní lokomotiva řady 434.2186 z roku 1917 v čele historického vlaku do Dobříše. Vlak zastaví ve stanicích Praha Zbraslav, Vrané nad Vltavou, Měchenice, Čísovice, Mníšek pod Brdy a Malá Hraštice. Doba potřebná pro doplnění vody do parní lokomotivy v ŽST Měchenice bude vyplněna písničkami skupiny DIXIE STARS Honzy Kašpara. Po příjezdu do žel. stanice Dobříš ve 12.24 hod. je v prosto-rách nádraží připraven koncert skupin VLAK NA DOBŘÍŠ a ELDORADO.

Kromě koncertu na dobříšském nádraží je možno navštívit dobříšský zámek s galerii, unikátními interiéry a překrásnou francouzskou zahradou. Pro cestující parního vlaku je připravena sleva 50% na vstupence do zámku a do zahrady bude vstup zdarma. Na zámku je expozice s výstavou historických motocyklů na kterou je po předložení jízdenky z parního vlaku rovněž vstup zdarma. V centru města Dobříše se konají tradiční MÁJOVÉ SLAVNOSTI. Mezi nádražím – zámkem a centrem města bude zavedena bezplatná kyvadlová autobusová doprava.

Ve 14.00 se parní vlak vydá na výletní jízdu z Dobříše do Malé Hraštice a zpět. Návrat do Prahy je plánován v 17:08 hod. s odjezdem z Dobříše v 15.35 hod. Tradičně bude v soupravě parního vlaku zařazen i bufetový vůz.Připraveno je pamětní razítko.

Kompletní přehled s jízdním řádem zvláštních vlaků na trati 210 a 212 si můžete stáhnout zde [76 kB pdf]. Leták k akci naleznete zde [348 kB pdf].

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí