Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
kova.jpg, 8,2kB

Kalendář

2010-0
Článek

Zbraslavská Osma 05/2010

Přesto, že počasí neslibovalo zrovna pěkný den a dokonce padlo i několik kapek, účast na závodech Zbraslavské Osmy byla nemalá a to téměř ve všech věkových kategoriích. Závody začínaly od těch nejmenších, kteří brali sportovní klání opravdu vážně. Jak se svěřil jeden z pořadatelů celé akce Aleš Háněl, toto závodní klání neberou vážně jen sportovci malí, ale i jejich rodiče. "Jednou se dokonce stalo, že se rodiče na trati poprali kvůli strkanici mezi dětmi."
Soutěžící byli rozděleni do věkových kategorií, podle kterých závodili. Ti starší už povětšinou měli i lepší kola s "přehazovačkou". Ti bez tohoto systému byli ve značné nevýhodě a tak se na trati objevily i slzičky jedné malé bojovnice, která jela opravdu skvěle, bohužel lepším kolům stačit nemohla, ale nakonec si svou cenu odnesl každý a slzy osušilo vysvitnuvší slunce. Mimořádnou cenu obdržely i 2222 příhlásivší se účastnice závodu. Mezi závodníky ve vyšších kategorií bylo jen minimum žen. Slečna Legová byla jednou z nich a její čas patřil i mezi mužskými závodníky mezi nejlepší. Na řadu přišla i kategorie Elite a Masters - i v té závodila jen jediná dívka, Šárka Vejvodová.

Výsledky celého závodu naleznete již brzy na www.hsh.cz/osma/Další fotografie naleznete ve Fotogalerii Závodu kol Osma 05/2010

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí