Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
sbs.jpg, 8,1kB

Kalendář

2010-0
Článek

Pozvánka na Divadelní festival v Řevnicích
Tisková zpráva k 1.4.2010

Divadelní festival v Lesním divadle v Řevnicích „Lesní Slavnosti Divadla 2010“ bude zajímavý. Vystoupí zde Divadlo Na Jezerce, Dejvické divadlo, Balet Praha - Pražský komorní balet Pavla Šmoka, Divadelní společnost Františka Kreuzmanna, ale také divadelní ochotníci, studenti Divadelního studia ZUŠ v Řevnicích a na programu je i představení pro děti. Festival zahájí 14. června a potrvá celé léto.
Řevnické Lesní divadlo otevře v letošním roce své brány již 6. ročníku letního divadelního festivalu Lesní Slavnosti Divadla. Ten, na rozdíl od předchozích ročníků potrvá celé léto a nabídne opravdu atraktivní program.

Festival zahájí 14. 6. 2010 Divadlo Na Jezerce s komedií francouzské dramatičky Yasminy Rezy „KUMŠT“ s Janem Třískou, Janem Kačerem a Janem Hrušínským. Druhý titul bude opět v podání Divadla Na Jezerce a bude to renesanční komedie „MANDRAGORA“, kterou napsal Nicolo Machiavelli. Oba tituly uvidí diváci v Lesním divadle dvakrát, Kumšt 14. 6. a 15. 6 a Mandragoru 16. 6. a 17. 6. 2010.

Začátek prázdnin bude patřit řevnickému Divadelnímu studiu ZUŠ, které na festival připravilo klasický kus Carla Goldoniho „POPRASK NA LAGUNĚ“. Premiéru plánují mladí herci na 2. 7. 2010 a následně sehrají ještě čtyři reprízy.
18.7.2010 se nám poprvé na Lesních slavnostech divadla představí Divadelní soubor Františka Kreuzmanna s představením „SLUHA DVOU PÁNŮ“ v hlavní roli s Janem Potměšilem. Po roce se titul do Lesního divadla opět vrací, letos v podání činoherním.
27. 7. 2010 má svoji lesní premiéru divadelní přepis slavné filmové komedie „ČTYŘI VRAŽDY STAČÍ, DRAHOUŠKU“ ve scénické úpravě Ilony Smejkalové a v podání Divadelního souboru Řevnice. V Lesním divadle sehrají řevničtí ochotníci ještě pět opakování a na podzim plánují s představením turné po pražských divadlech.

Kromě populárních titulů je na festivalu místo i pro české autorské divadlo. Dramatička Michaela Šmerglová napsala pro řevnický divadelní soubor již šestou hru, tentokráte komedii ze současnosti s názvem „ŠTVANCI KRÁSY & MLÁDÍ (...ANEB ČEŠI OF PLASTIC, A RÁDI!)“. Premiéra se chystá na 6. 8. 2010 a titul bude mít v lese také pět repríz.

Závěr prázdnin přinese skutečné vyvrcholení festivalu. 21. 8. 2010 zavítá na festival opět Balet Praha - Pražský komorní balet Pavla Šmoka s baletním pásmem tří choreografií „DIVOCÍ KONĚ“, „CARMEN PAS DE DEUX“ a „MÁTOVÝ ČAJ“, takže milovníci baletu se mají na co těšit.
Neděle 22.8.2010 bude v Lesním divadle patřit dětem. Divadlo Pohádka sehraje pásmo tří pohádek s písničkou „O DVOU CHROUSTECH“, „O ZMRZLÉM KRÁLI“ a „POŠTOVSKÝ PANÁČEK“. Po ukončení představení na děti v Lesním divadle čeká odpoledne plné her a soutěží o ceny.
Úplné finále festivalu obstará již tradičně Dejvické divadlo. 23. a 24. 8. 2010 uvidí diváci pozoruhodnou divadelní adaptaci filmu finského režiséra Akiho Kaurismäkiho „MUŽ BEZ MINULOSTI“, kterou provedl a také zrežíroval Miroslav Krobot. V představení hraje téměř celý ansámbl Dejvického divadla.
Posledním titulem festivalu je komedie na motivy klasického špionážního filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1935 „39 STUPŇŮ“. Crazy thriller pro 4 herce sehraje Dejvické divadlo 25. 8. a 26. 8. 2010.

Předprodej vstupenek na tituly KUMŠT, MANDRAGORA, 39 STUPŇŮ, MUŽ BEZ MINULOSTI, SLUHA DVOU PÁNŮ a na vystoupení Baletu Praha - Pražského komorního baletu Pavla Šmoka již nyní v síti TICKETSTREAM a na všechny tituly od 1.5. 2010 také v Městském kulturním středisku v Řevnicích. Vstup na dětské představení je zdarma.

Pořadatelem projektu Lesní Slavnosti Divadla je agentura MMC Praha s.r.o. a festival je pořádán pod osobní záštitou starosty města Řevnice pana Miroslava Cvancigera. Bližší a detailnější informace naleznete na webových stránkách www.divadlovlese.cz .

S případnými dotazy se, prosím, obracejte na produkci festivalu:

Mgr. Tereza Erbenová
MMC Praha s. r. o.
Novodvorská 994/138, 142 21, Praha 4
Tel./fax: 239 043142, Mobil: +420 731 629 979
mailto: t.erbenova@mmcpraha.cz
www.mmcpraha.cz
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí