Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
vinoteka.jpg, 11kB

Kalendář

2010-0
Článek

Letošní jízda kostitřasů, historických kol a velocipédů

Letošní již 27.ročník Jízdy historických velocipédů s vrchu Jíloviště - Zbraslav začal v sobotu ráno na náměstíčku u Pizzerie Antonio. Už od 8 hodin se zde mohli u pořadatelů zaregistrovat účastníci jízdy v historických kostýmech se svými koly. U registrace chvílemi byli, kromě zapisovatele a dalších členů pořadatele závodu Veteran bycicle clubu Zbraslav, především předseda klubu pan Fulík, emeritní předseda klubu pan Pasuth, člen klubu von Šístek a další. Řešily se zde - kromě jiného - i takové obyčejné (a přitom velice důležité) záležitosti jako například čísla pro účastníky. Od začátku se mohli všichni občerstvit pivem a u registrace byla připravená i nakrojená bábovka. Není nám ovšem známo, jestli byla bábovka pouze pro pořadatele nebo jestli si mohli nabídnout i přihlášení účastníci. Na účastnících ovšem jinak pořadatelé neskrblili, při registraci obdrželi účastníci kromě jiného Almanach, vydaný v roce 1997 ke 100 letům cyklistiky na Zbraslavi a v úctě k předkům cyklistů VBC Zbraslav, plakát závodu či samolepku se znakem klubu.
Letošní mírnější pravidla umožnily účast kol už od stáří 25 let, ovšem některá kola byla stará téměř 100 let. Je to úctyhodné stáří strojů, když uvážíme že jsou stále ještě pojízdné až do dnešních dnů a kola vyrobená v současnosti někdy máme jen pár let a pak je vyměníme za nové.
Letošní Program opět nabízel zajímavou zábavu i poučení o historii a vývoji cyklistiky. Diváky nepochybně nadchly historické stroje i kostýmy zúčastněných jezdců, stejně jako doprovodný program na Zbraslavském náměstí.

V neděli 13.6. bude od 9,00 program pokračovat tradičním výletem na Karlštejn, tentokrát s piknikem u Řevnic.
Zde uvádíme program na neděli, převzatý ze stránek klubu.

09:00 Odjezd výletníků na Karlštejn z náměstí Zbraslavského. Kdo se pikniku u Řevnic účastniti chce, nechť si s sebou vezme jídla a pití co hrdlo ráčí a to jak pro sebe, tak případě i drobnému pohoštění ostatních účastníků. Pro ty, kteří se nechtějí, či nemohou, na louku se zásobami plahočit, bude péčí organizátorů přistaveno proviantní vozidlo.
10:30 – 11:30 Piknik na louce u Řevnic Místa bude jest možno dosíci po odbočení vpravo za mostem mezi Lety a Řevnicemi. Louka se nachází na dohled od mostu mezi cyklostezkou a břehem řeky Berounky.
12:30 – 12:45 Společné foto na nádvoří hradu Karlštejna
13:00 – 14:30 Oběd v restaurantu Pod Dračí skálou v podhradí hradu Karlštejna Pro dorazivší účastníky jest místo u stolů rezervováno a hojnost pití i jídla zajištěna.
15:30 – 24:00(možná i později). Předpokládaný dojezd účastníků do jejich nocležišť...


O podrobnějším průběhu celé víkendové akce vás budeme informovat tuto neděli večer nebo nejpozději v pondělí, kdy přidáme také více fotografií z celé akce.

Pokud vás Veteran bycicle club nebo účast v příštích závodech láká, případně máte zájem o jakékoliv další informace, můžete kontaktovat klub přes tento formulář.

FOTOGALERIE
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí