Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
fema.jpg, 8,7kB

Kalendář

2010-0
Článek

Bude nedaleko Zbraslavského náměstí stát nová stavba?

V minulých dnech se redakce Zbraslav.info dozvěděla, že jeden z objektů nedaleko Zbraslavského náměstí je pravděpodobně určen k prodeji a je možné, že jeho původní využití se změní a dojde zde k výstavbě nového objektu.
Jde údajně o objekt u křižovatky ulic U Národní galerie - Pod Špitálem. Je to místo, které je blízko centra Zbraslavi a nedaleko důležité zbraslavské dominanty - zámku. Pokud dojde ke stavbě nového objektu, budou určitě všichni občané Zbraslavi rádi, když bude nová stavba citlivě přizpůsobená rázu celé dolní historické Zbraslavi. Zbraslavské náměstí a jeho okolí by si totiž určitě zasloužily pěkný vzhled, funkční stavby i nové podniky či služby, které by přinesly i případně další pracovní místa. Je otázka, jestli jde sloučit vše dohromady, ale pokud by se to podařilo, Zbraslav by tím jen získala.

V minulosti se již objevila zpráva, že by se mělo stavět například na Višňovce, což se příliš občanům Zbraslavi nelíbilo, ale po nějaké době tyto zprávy utichly. Bude proto zajímavé sledovat, zda a co se bude stavět u náměstí.
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí