Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
bbkurzy.jpg, 6,8kB

Kalendář

2010-0
Článek


Sobotní Slavnost Slunce, které se na poslední chvíli zúčastnilo i naše Zbraslav.info, udělala radost dospělým i dětem ze Zbraslavi. Slavnost Slunce se uskutečnila v místní Základní škole, kde se v aule všichni mohli podívat na různá dětská vystoupení (program ZDE).

Na hřišti u školy pak jednotlivá zbraslavská sdružení představila svou činnost, pořádala různé zajímavé soutěže, hry a rukodělné dílny. Slavnost slunce byla pořádána Klubem aktivniho stáří KLAS ve spolupráci se ZŠ Vladislava Vančury a Rodinným centrem PEXESO a dalšími neziskovými organizacemi. Dopoledne se sešly jednotlivá sdružení a organizace, aby připravili místa k sezení pro návštěvníky programu v aule, jednotlivé stánky a i ostatní místa pro prezentaci, hry a soutěže. Program byl zaměřený na malé i velké a každý si mohl najít zábavu podle svých představ.

Celé odpoledne pak ještě zpříjemnila malým i velkým návštěvníkům Mobilní kavárna, kde bylo možné posedět a občerstvit se.
Velkou radost, zejména dětem, udělali místní dobrovolní hasiči, kteří na závěr pozvali všechny děti, aby jim pomohli vyprázdnit cisternu plnou vody. Horký den tak byl rázem zapomenutý a ze všech zúčastněných dětí se na chvíli stali úplně mokří vodníci.

Na konci odpoledne pak bylo možné posedět u ohně, poslechnout si kapelu, která skvěle hrála a zpívala a opéct si donesené buřtíky.


Více fotografií z celé akce naleznete ve fotogalerii ZDE.
Slavnosti Slunce 06/2010PODĚKOVÁNÍ
Zbraslav.info děkuje za pomoc:
Evě Machálkové za pomoc s přípravou celé prezentace Zbraslav.info a za pomoc při celé akci
Matthiasovi Machálkovi a Robertovi Švarcovi za velkou pomoc při organizování jednotlivých soutěží a her, rozdávání balónků a letáků
Panu školníkovi za obětavou pomoc při montáži a zařizování našeho stánku
Ondřejovi Šlocarovi za poskytnuté fotografie
Petrovi Pluhařovi za pomoc po skončení akce
... a všem ostatním, kteří laskavě pomohli radou, pomocnou rukou či morální podporou s prezentací našeho informačního serveru na Slavnostech Slunce.
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí