Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
jes.jpg, 6,4kB

Kalendář

2010-0
Článek

Řidiči objedou Prahu po nové dálnici poprvé 20. září

článek z http://ekonomika.idnes.czŘeditelství silnic a dálnic schválilo definitivní harmonogram dokončení jihozápadní části silničního okruhu kolem Prahy. Podle něj bude nová část okruhu v délce přes 23 km uvedena do provozu 20. září 2010.

U Slivence naváže na již provozovanou část Pražského okruhu Slivenec-Ruzyně, čímž budou dálnicí spojeny brněnská dálnice D1, karlovarská silnice R6, slánská silnice R7 a plzeňská "dé pětka".

Novou dálnici ocení všichni motoristé, kteří dnes míří od západu na východ země či obráceně. Nyní totiž musejí projíždět Prahou po ucpaných ulicích, zejména po Jižní spojce. Nová dálnice jim umožní se kolonám vyhnout a hlavní město objet.
"Otevření této stavby je nejvýznamnější dopravní počin posledních let. Úsek příznivě ovlivní dopravní situaci nejen v jižní části Prahy, protože urychlí provoz a značně uleví od tranzitního provozu Jižní spojce a Barrandovské spojce, ale i v celém středočeském regionu díky propojení plzeňské a brněnské dálnice," říká generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík.

Nyní je převážná část této stavby dokončena. Konají se zátěžové zkoušky mostů, testuje se vzduchotechnika v tunelech a zkouší se digitální tabule. Stavební stroje jsou však ještě vidět v posledním úseku přímo u křižovatky s dálnicí D1. Zde se totiž s pracemi začalo později.

Zároveň se stavební práce na Pražském okruhu v březnu 2010 rozšířily i o úsek okruhu před křižovatkou s plzeňskou dálnicí. Ten byl postaven v roce 1983 a nyní prochází kompletní rekonstrukcí.

Veřejnost bude mít těsně před zprovozněním jižní části Pražského okruhu možnost seznámit se s celou trasou při dni otevřených dveří. Ten se uskuteční v sobotu 18. září 2010 v oblasti nejdelšího mostu u Zbraslavi.

ZDE naleznete celý článek spolu s fotogalerií, mapou a videem.

On-line přenos výstavby mostu pražského okruhu. Přenos technicky zajišťuje společnost Netrex s.r.o., www.netrex.cz. Přenos je realizován pomocí IP kamery AXIS 214PTZ. Tato kamera sleduje stavbu pomocí předdefinovaných pohledů (24 pozic) snímkovací frekvencí 1 snímek za sekundu. Poskytnuté rozlišení je 320x240 pixelů.