Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
finbroker.jpg, 10kB

Kalendář

2010-0
Článek

Hladové dítě na krásném nároží V Bílce stálo...

Na první pohled si nesmyslný nadpis, naprosto však koresponduje s nakládáním s veřejnými prostředky obce. Nevím, jak kdo podrobně studoval a schválený rozpočet Zbraslavi na rok 2010, ale každého by měly zarazit, kromě jiného, tyto položky na projektové práce:
Nároží V Bílce 2 000 000,-
Ulice U Malé řeky 2 000 000,-

Bylo by to hezké, kdyby ale tyto projekty nedostaly přednost před opravou zdroje tepla ve škole, rekonstrukcí kuchyně či hygienického zázemí tělocvičny. Celý problém se zvrácenými prioritami se projevil na posledním zasedání místního zastupitelstva. Řešil se problém nedostatečné kapacity školní kuchyně. Byl hrozný problém najít v rozpočtu 530 tis, na nutné navýšení kapacity obědů. Přístup, že peníze obec z privatizace má, tak se prostě rozpočet navýší, naštěstí narazil na nekompromisní postoj bývalého předsedy finančního výboru Filipa Gaspara. Požadavek vzít peníze z projektu rekonstrukce „Bílky“ zase narazil na odpor Zelených, protože mít krásné nároží V Bílce je prý prostě nutné. Přiznám, že v tuto chvíli zoufalství z pokřivených priorit co je potřeba na Zbraslavi řešit mě napadl název tohoto článku.

Pominu skutečnost, že dle podkladů by se za 1.9 mil. zrekonstruovala kuchyně v horní škole a pokryla by veškeré potřeby. A to i situace, kdy by vypadly prostory současných školek a musela se situace krizově řešit jinými budovami. Mluví se o řešení školek například kontejnery, nikdo však už neví, že toto i jiné řešení s sebou nese nutnost zajistit stravování resp. vaření potřebného počtu jídel, na což by ani současné posílené kapacity nestačily. Osobně mi nevadí vize mít krásné ulice a zákoutí, ale v situaci, kdy děti nemají kam chodit do školky, příprava jídla je na hraně norem a do školy teče, mi to přijde jako zbytečný luxus. Paradoxem je, že projekt za 2 mil. U Malé řeky navrhuje na divadle vyhlídku, ale že do něj momentálně teče, nikoho nezajímá. Bohužel se bojím, že výsledkem všeho budou jen hezké architektonické návrhy a stejně jako na poli za Zbraslavankou budou místo školky kvákat žáby.


Aleš Háněl - zastupitel
ales.hanel@mc-zbraslav.cz
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí