Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.Info



Aktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
jes.jpg, 6,4kB

Kalendář

2010-0
Článek

Triatlonový festival – Praha 2010

Praha o víkendu 3. – 4.7.2010 přivítá již po čtvrté triatlonisty všech věkových kategorií na tratích sobotního terénního triatlonu i v neděli dlouhého triatlonu tzv. Českého železného muže. Sportovním vrcholem beze zbytku bude souboj o první titul MS v závodě BIGMAN, což představuje kombinaci terénního triatlonu (1 km plavání – 27 km terénní cyklistiky – 7 km běhu) a dlouhého triatlonu (3,8 km plavání – 180 km silniční cyklistiky – 42,2 km běhu) ve dvou po sobě následujících dnech. Sobotní závod začíná startem ve 14 hod a nedělní závod úderem sedmé hodiny ranní v Praze - Malé Chuchli, loděnici ČVUT.
Závodníci svou plaveckou část absolvují ve Vltavě, cyklistickou na uzavřené komunikaci Strakonické a závěrečný běh v krásném přírodním prostředí Barrandovských skal. Oba závody jsou součástí série WORLD TRIATHLETE 1. Na startu se objeví i jeden z nejlepších světových triatlonistů Petr Vabroušek, Jaroslav Brynda, Leoš Roušavý, slovenka Katarína Lapinová či maďarka Harsanyi.
V sobotu se od 8.00 hod na bazénu Motorlet v Radlicích uskuteční i dětský závod v Plavecko-běžeckém poháru. Tento závod má svou bohatou historii, když se jej zúčastnilo přes 11 500 dětí.
Více informací včetně časového harmonogramu najdete na www.czechbigman.cz.
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí