Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
klara-touskova.jpg, 12kB

Kalendář

2010-0
Článek

Proč chybí policie na ZbraslaviJiž několikrát se občané Záběhlic - dolní Zbraslavi stali terčem zlodějů - ukradené okapové svody, několikrát vykradený dům.... a pachatelé jsou stále na svobodě. Pokud je známo, šlo o partičku mladíků, řádili víckrát, ale policie je nedopadla. Je pravda, že městská a státní policie hlídkuje po celé Zbraslavi, ale evidentně to nestačí, chybí zde služebna, jako to bývalo.
Naše obec není tak malá a od té doby, co se na Zbraslav stěhuje čím dál tím víc lidí (a u zahrádkářské kolonie se má prý také stavět), alespoň jedna služebna například Městské policie by se určitě na Zbraslavi uplatnila. K čemu je nám na Zbraslavi Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, když si zdejší obyvatelé musejí pořizovat velké psy, aby je zloději nevykradli? Nebo je to tím, že pod svícnem bývá největší tma?
A nejde jen o Záběhlice, například na sídlištích se pravidelně vykrádají garáže či sklepy, zloději se pokoušejí vypáčit vchodové dveře u domů a jen díky hlídkám Městské policie se již u ZŠ a MŠ Nad Parkem zloději chytí leda tak za nos. Zloději byli dokonce již tak drzí, že ukradli u školky tašku z auta, ve kterém sedělo dítě... Škoda, že po Zbraslavi nechodí či nejezdí častěji více strážníků. Je dobře, že Městská policie používá kromě aut například i kola, aby byla více mobilní, ale jak je vidět, stejně to nestačí. Víme, je málo peněz i lidí, ale Zbraslav a její občané by si určitě zasloužili více strážníků nebo alespoň aktivnější policii při řešení trestných činů.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí