Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
bri.jpg, 12kB

Kalendář

2010-0
Článek

Pokud rádi jezdíte na kole, určitě uvítáte propojení cyklostezek, které vedou okolo Zbraslavi. To značně rozšíří možnosti zajezdit si všem cyklistům, kolařům a dalším kolečkářům, jako jsou například in-linisté. Pod nově zbudovaným silničním okruhem, který přemosťuje Vltavu, se již staví zavěšená lávka, po které se cyklisté dostanou z Lahovic do Modřan (a obráceně), aniž by museli riskovat jízdu ve frekventovaném provozu na mostě Závodu míru. Lávka bude přístupná i pro pěší. Více se dozvíte v následujícím článku, který byl uveřejněn v regionálním vydání MF Dnes a uvádíme ho v celém znění.

19.7.2010
Pod silniční okruh zavěsí lávku pro cyklisty a chodce
PRAHA - Pod silničním okruhem na jihu Prahy vzniká zavěšená lávka pro cyklisty a chodce, která propojí Komořany s Lahovicemi.

„Dokončena by měla být příští rok,“ řekl cyklistický koordinátor pražského magistrátu Pavel Polák. Lávka s nájezdovými rampami bude stát zhruba 115 milionů korun, 85 procent pokryje dotace z fondů Evropské unie.
Lávka podle Poláka propojí povltavskou pravobřežní cyklotrasu A2 s dalšími páteřními cyklotrasami (A1, A10, A20 a A50) a vytvoří rychlé dopravní spojení především mezi Komořany a Lahovicemi.
V současnosti se pracuje na samotné lávce, na tu ale bude potřeba napojit nájezdové rampy. Protože je lávka zavěšena poměrně vysoko, budou podle Poláka rampy robustní a dlouhé. Jedna bude měřit asi 170 metrů, druhá dokonce 250 metrů.
Vybudování ramp se asi o rok zdrželo kvůli řešení majetkoprávních vztahů.
Podle Poláka má už lahovická rampa stavební povolení, u komořanské se žádá o územní rozhodnutí. Pokud vše dobře půjde, mohl by se podle Poláka lahovický nájezd začít stavět ještě letos, celá stavba by mohla být hotová do příští cyklistické sezony, nejpozději prý v září 2011.
„Jedná se o využití stavby, která by cyklistům a chodcům jinak nesloužila. Udělali jsme to i za cenu, že to bude drahé. Pokud bychom ale vybudovali přemostění zvlášť, bylo by to mnohem dražší,“ uvedl Polák.
Samotná lávka bude stát 56 milionů korun s DPH, rampy pak 59 milionů.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=165&r=mfpraha&idc=1419133
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí