Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
antik.jpg, 12kB

Kalendář

2010-0
Článek

Romatika inlajnistů na dálnici


V pátek odpoledne jsem se na internetu dočetla, že se druhý den, v sobotu 24.7., koná bezva akce. Na tento den zpřístupnili pro inlajnisty novou dálnici od Vestce až k tunelu na Lahovický most. Přišlo mi to jako prima nápad - kdy ještě budu mít to štěstí a zajezdím si na bruslích po dálnici? Sice předpověď počasí nebyla moc přívětivá, přeháňky, bouřky a déšť. Ale i tak jsem se tam ve večerních hodinách vypravila. Bylo akorát po dešti, ale dálnice rychle uschla, takže se krásně jezdilo sem a tam po úžasně hladkém povrchu. Lidí bylo celkem dost. Jezdili mladí, staří, děti, rodiče tlačili i kočárky, děti jezdily i na kolech, ale pořád bylo na široké dvouproudové dálnici (oběma směry) dost místa a každý měl svůj prostor.
Směrem k tunelu se jezdilo trochu hůře. I když se zdálo, že je to z kopečka, tak foukal silný protivítr a muselo se trochu víc zabrat, ale to vůbec nevadilo, protože pohled na dálnici bez aut, před vámi osvětlený tunel a nad vámi obloha plná červánků - no, není to romantika? :-)
Hned jak se začalo stmívat, dálnici krásně osvětlili, takže nic nebránilo tomu v bruslení pokračovat. Do 21 hodiny probíhala registrace závodníků. Samotné závody pak začínaly ve 22h. Asi 10 minut do konce registrace bylo přihlášených 70 závodníků - inlajnistů. A protože nejsem žadný závodník a ani jsem nechtěla překážet lepším :-), vydala jsem se k domovu.


text Lucie Galádová, foto Petr Streit

Více fotografií naleznete na adrese http://picasaweb.google.com/petrabda/2010_0724Brusleni_dalnice?authkey=Gv1sRgCPWWgrqlvNuXYg#

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí