Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
sbs.jpg, 8,1kB

Kalendář

2010-0
Článek

První školní den na Zbraslavi v roce 2010


Letošní nový školní rok začal pro žáky 1.-3. tříd v 8 hodin ráno. U školy Nad Parkem se shromažďovali rodiče a děti dlouhé minuty předtím, než začalo slavnostní zahájení nového školního roku.

Mezitím pan školník připravoval mikrofony a ozvučení a pak se přímo eskamotérsky převlékl z pracovního oblečení do slavnostního, aby i on podpořil den, který je tak důležitý pro všechny děti, které šly dnes poprvé do školy i jejich rodiče.

V 8 hodin zahájil ředitel školy Mgr. Jiří Kovařík nový školní rok. Kromě jiného přivítal u školy starostku Zbraslavi PaedDr. Dagmar Kobylkovou a předsedu školské komise Mgr. Karla Nedomu. Proslov zúčastněných nebyl dlouhý, paní starostka jen navíc zmínila finanční částku, za kterou byla škola rekonstruována a pak již Mgr. Marcela Břinčilová, zástupkyně ředitele pro 1. stupeň, organizovala odchod žáků do tříd. Vyvolala vždy jednu třídu a jméno paní učitely a žáci více či méně spořádaně odcházeli do budovy.

Na konec zbyli prvňáčci, které paní zástupkyně neustále uklidňovala slovy (a rodiče zároveň také), že si své rodiče mohou vzít s sebou do tříd. Všechny paní učitelky byly milé a usměvavé a i díky tomu se bude dětem ve škole určitě líbit.
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí