Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
mac.jpg, 6,5kB

Kalendář

2010-0
Článek

HRADOZÁMECKÁ NOC – UNIKÁTNÍ SPOLEČNÁ AKCE HRADŮ A ZÁMKŮ V ČECHÁCH


Zámek Mníšek pod Brdy připravil prohlídky pro děti s živými pohádkovými bytostmi, prohlídky pro dospělé se zábavným kvízem, promítání fotografií z oprav zámku a zahrady, film Saturnin, malý ohňostroj a dobré vínko z celého světa.

Mníšek pod Brdy – (zámek)
V sobotu 4. září to bude jízda, která tu ještě nebyla. Prohlídky a různé programy pro návštěvníky všech věkových kategorií celkem na 37 hradech a zámcích po celé republice. Přidal se i zámek Mníšek pod Brdy nedaleko Prahy. „Chystáme speciální prohlídky S ANDĚLEM od 16.00 hodin nejdříve pro děti s rodiči a od 19.00 hodin prohlídky pro dospělé se zábavným kvízem, které budou otevřeny do 2:00 hodin ráno, v případě zájmu i déle,“ říká kastelánka Jana Digrinová. Prohlídka pro dospělé je novinkou. Návštěvníci neměli možnost část této expozice vidět. Čeká na ně prohlídka loutek z dílny výtvarnice Dagmar Renertové, jejíž umění obdivovala i dánská královna. Většina loutek vznikla na motivy životních osudů majitelů zámku. Doufáme, že toto zpestření a úprava prohlídky s možností aktivního zapojení se budou líbit,“ dodává kastelánka zámku.
Na nádvoří zámku návštěvníci shlédnou fotografie z oprav zámku a zahrady a po dvacáté druhé hodině je čeká filmová lahůdka Saturnin podle knihy Zdeňka Jirotky o tom, kterak se sluha stal pánem svého pána. Zámecká zahrada zůstane také otevřena dlouho do noci a slavnostně budou nasvíceny nejen fontánky, ale také zahrada. Ve 22:00 hodin bude v zahradě připraven malý ohňostroj. Celou akci doprovodí malá ochutnávka vín z celého světa.

S ANDĚLEM – prohlídka v podvečerních a večerních hodinách - za šera i úplné tmy se můžeš procházet tajemnými zákoutími mníšeckého zámku. Na této cestě si poslechneš nejenom vyprávění o bývalých majitelích zámku a jejich osudech, jako byl například pan Servác "Anděl", ale setkáš se i živými obyvateli zámeckých komnat. S andělem, Bílou paní, Sněhurkou, čarodějnicí a čertem Brdíkem. Na konci putování tě čeká i malý dárek.

PROGRAM V SOBOTU: 4. září
Od 10.00 – 16.30 – prohlídky klasické na prvním a druhém prohlídkovém okruhu – o tom jak bydlela drobná šlechta za první republiky
Od 16.00 – 18.30 – prohlídky pro děti s názvem S ANDĚLEM po 20ti minutách
Od 19.00 – do 2.00 (v případě zájmu déle) – prohlídky s kvízem a loutkami pro dospělé (pro dospělé otevřeno poprvé)
Zámecká záhrada: ve 22.00 malý slavnostní ohňostroj, po celý večer až do 2.00 ráno možnost prohlídky nasvícené zahrady.
Nádvoří zámku: od 18:00 promítání fotografií z oprav zámku a zámecké zahrady, ve 22:00 promítání filmu Saturnin
Během programu ochutnávka vín z celého světa.

PROGRAM V NEDĚLI: 5. září
Od 10.00 – 16.30 – prohlídky klasické na prvním a druhém prohlídkovém okruhu – o tom jak bydlela drobná šlechta za první republiky

Od 10.15 – 15. 15 - prohlídky pro děti s názvem TŘI VĚŽE

Vstupné na večerní a noční prohlídky: dospělí 120,- Kč, děti 30,- Kč, děti do 6ti let zdarma.

Zámecká restaurace U Saturnina zve na kávičku, salátky a italskou kuchyni.

Další informace poskytne:
http://www.zamek-mnisek.cz/, tel.318 590 261
Ing Jana Digrinová, kastelánka, mnisek@stc.npu.cz
TISKOVÁ ZPRÁVA, 29. srpna 2010


Tiskovou zprávu a pozvánku, vztahující se k celorepublikové akce, naleznete ZDE.
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí