Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
foto-video.jpg, 10kB

Kalendář

2010-0
Info
Dědeček na Zbraslavi v pátek 10.září
Redakce Zbraslav.Info
V pátek 10.9. zahraje na Zbraslavi legendární písničkář Jiří Dědeček spolu s kapelou Úterý. Kapela vznikla v lednu 2009, jmenuje se Úterý, ale hraje kterýkoliv den v týdnu. Zrodila se jako společný projekt písničkáře Jiřího Dědečka a baskytaristy Vojty Heřmánka (Rainbow Sheet). Dalšími členy jsou akordeonista Jaroslav Krasničan (Celtic...) a bubeník Marcel Pindel (Původní Bureš, Celtic...)
Osu repertoáru tvoří nové písničky J. Dědečka z CD "Prší nám do campari", dále úpravy některých jeho starších songů a také překlady chansonů Jacquese Brela nebo Georgese Brassense.
Žánrově těžko zařaditelné sdružení, které samo sebe charakterizuje jako "křehký punk", čerpá ze staropražské odrhovačky, z jazzu a blues, z francouzského chansonu i z country and western. Vždy ale jde o poetické texty JD podané v rockovém aranžmá, tedy o podstatně tvrdší hudební projev, než bylo u písničkáře dosud zvykem.
Obsazení: Jiří Dědeček (kytara a elektrická kytara), Vojta Heřmánek (baskytara), Jaroslav Krasničan (akordeon), Marcel Pindel (bicí).
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí