Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
binter.jpg, 8,9kB

Kalendář

2003-1
Info
Na mostě se převrátil autobus
Na Lahovickém mostě v Praze 5 se převrátil autobus. Podle svědků vypadla jedna z cestujících bočním oknem, hlásila ABA. K nehodě se sjeli záchranáři. Ti pak informace upřesnili. "V autobuse se lehce zranil dvouletý chlapec. Narazil si hlavu," řekl iDNES mluvčí záchranky Marek Uhlíř.

O nehodě na Strakonické ulici v Praze 5 se jako první dozvědělo dopravní zpravodajství ABA.

"Z místa nám volal projíždějící řidič. Uvedl, že na Lahovickém mostě narazil autobus do středových svodidel. Uvolnilo se přitom okno a na komunikaci s ním vypadla i jedna cestující," hlásil iDNES krátce před 14. hodinou dispečer ABA.

Pražská záchranka k nehodě vyjela ve 13:08. Na místo dorazila sanitka se zdravotníky a lékařský vůz.

Informace svědků se nakonec nepotvrdily. Dva cestující měli pouze lehká zranění.

"Zraněného chlapce jsme odvezli do Motola s podezřením na otřes mozku. Lékař ještě na místě někomu ošetřoval pohmožděnou nohu, ale nebylo to nic vážného," podotkl Uhlíř.

Informace o dvou zraněných potvrdil také ředitel záchranné služby pro Prahu-západ, jehož lékař k nehodě přijel. "Lékař ošetřoval dva zraněné. Byl to jeden otřes mozku a jedno podezření na zlomeninu nohy," řekl iDNES šéf záchranky Michal Havlíček.

Podle ABA se krátce po nehodě vytvořily směrem do centra dlouhé kolony aut. "Dopravu řídí policie. Řidiči by měli věnovat jízdě maximální pozornost a respektovat přednostní právo záchranářů," hlásil dispečer ve 13:55.

"Autobus najel na obrubník, čímž se dostal do levého jízdního pruhu a zde se bočně střetl s vozidlem tovární značky Volkswagen," řekla tisková mluvčí pražské policie Daniela Razímová.

Vzniklou škodu odhadují policisté na šest set tisíc korun. Přesná příčina havárie je nadále předmětem šetření, alkohol byl nicméně na základě dechové zkoušky u obou řidičů vyloučen.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí