Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
elektro-opravy.jpg, 7,9kB

Kalendář

2004-0
Info
Skončily Slavnosti Elišky Přemyslovny

V neděli 13. června skončily letošní Slavnosti Elišky Přemyslovny věnované poslední Přemyslovně, dědičce slávy a hrdosti jediné české královské dynastie. Během uplynulých tří týdnů proběhlo 15 akcí nejrůznějšího zaměření – koncertem staré hudby doplněným o dobové tance počínaje, přes přednášku o Václavu II., jejím otci, a nabytým posledním dnem konče. Slavnosti navštívila více než desetina zbraslavské kulturní veřejnosti, ale i návštěvníci odjinud. Třech akcí se zúčastnil i senátor Edvard Outrata.
Poslední den ráno vyrazily hlídky na naučnou stezku Rozmarné léto, která byla premiérově otevřena pro tuto příležitost. Odpoledne byli k vidění středověcí rytíři a celý cyklus ukončil komorní koncert v opuštěném kostele sv.Havla. Po menších úpravách bude stezka Rozmarné léto přístupna trvale veřejnosti. Po letošních slavnostech zůstal k vidění model královského mauzolea umístěný u pokladny sbírek Národní galerie.
Děkujeme všem účastníkům i sponzorům. Pokud Vám nevyšel čas navštívit nějakou zajímavou akci, můžete to napravit v příštím roce, na který chystáme několik překvapení.

Jiří Ryba


(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí