Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
husqvarna.jpg, 8,1kB

Kalendář

2004-1
Info
Zbraslav se dočká kloubových autobusů
Je to sotva pár měsíců co jsem upozorňoval na nutnost kloubových autobusů do provozu linek zajišťujících dopravní spojení Zbraslavi s Prahou. Tato potřeba vyplývá z jednoznačné přetíženosti v určitých časech, kdy dochází ke značnému překročení standartu kvality přepravy (60 osob ve vozidle). Empiricky to prokazuje například průzkum vyhotovený společností ROPID na jaře tohoto roku. I já to mohu ze svých zkušeností potvrdit. Především v ranních a pozdně odpoledních hodinách je úroveň cestování mnohdy doslova katastrofální. Lépe ani nedomýšlet jaká situace by nastala po dokončení realizace projektů bytové výstavby Zahradní čtvrť a Sluneční město.
Naštěstí se tohoto katastrofického scénáře nedočkáme. Prosba, se kterou jsem se obrátil společně se starostou na kolegy z pražského zastupitelstva, přinesla potřebné výsledky. Podle zatím neoficiální zprávy, jež jsem obdržel v druhé polovině října je zavedení kloubových autobusů na Zbraslav hotovou věcí. V současné době probíhá zkušební provoz, který však nemá pravidelný charakter. Dochází také k odstraňování technických bariér spočívající například v úpravě zastávek. Hlavní zásluhu lze připsat pražskému zastupiteli Františku Laudátovi (ODS), díky jehož iniciativě se v našem hlavním městě uskutečnila řada dopravních projektů jako třeba tramvajová rychlodráha na Barrandov či rekonstrukce Lahovického mostu.
Uvedené změny se dotknou hlavně horní Zbraslavi. Dopravní obslužnost této části totiž není zatím dostatečná. Výše zmíněný nárůst počtu obyvatel by tento problém ještě prohloubil. Zavedení vozů s vyšší kapacitou se zdá být dobrým řešením, i když netvrdím, že jediným.
Závěrem bych chtěl připomenout e-mailovou adresu doprava.zbraslav@seznam.cz. Sem mohou občané zasílat své případné podněty, názory a připomínky.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí