Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
bytex.jpg, 8,6kB

Kalendář

2002-1
Článek

Proč kandidujeme za nezávislé?

O našich důvodech a pohnutkách by šly popsat celé noviny. Věřte, a vy to již bohužel za ta léta jistě víte, není obtížné napsat obsáhlý a líbivý volební program a v něm slíbit všem všechno a ještě něco navíc. Umějí to dobře v politických stranách. V těch stranách, které se soustředí na svou činnost na celostátní úrovni, leckdy i ve vládě, a na malou městskou část jim už nějak nezbývá energie, když navíc i spojení se stranickými centrálami vázne. Buď vliv představitelů města v jejich straně není tak silný, aby ze Zbraslavi dokřikli až k vedení strany, a nebo je představitel obce i vysokým stranickým funkcionářem, a pak má jistě jiné priority, než řešit komunální patálie.

Myslíme si, že v čele Zbraslavi by měli stát místní občané, jejichž kvalifikací není barva stranického dresu, ale to, zda jsou v podvědomí lidí zapsáni jako ti, kteří již někdy pro město něco udělali a jejich vzdělání a profese je k tomu předurčuje v i budoucnu.

Nechceme Vám v žádném případě slibovat, že budeme horovat pro přebudování vltavské kaskády, nebudeme, a naštěstí již ani nemůžeme, chtít nařizovat obchodům, který den mají mít jak dlouho otevřeno, nebudeme budovat cyklotrasy kolem města, kde jen stačí nasednou na bicykl vyjet kamkoli, neslíbíme vám privatizaci neprivatizovatelného.

Nechceme novou Zbraslav, chceme naši Zbraslav!

Kandidujeme proto, aby se Zbraslav vyvíjela postupně, rozumně, bez velkých skoků, třetích cest, pokusných veletočů a barevného programování. Celá naše země se již přesvědčila, že to tak musí být a jinak to ani nejde. I proto Vám nechceme nic experimentálního slibovat. Jediné, co můžeme slíbit, je, že když jsme se až dosud nestyděli za to, že jsme ze Zbraslavi, uděláme všechno proto, abysme se nemuseli stydět ani v budoucnu.

Aleš Háněl a Karel Tejkal
Sdružení nezávislých kandidátů, kandidátka číslo 2

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí