Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
ldprint.jpg, 6,3kB

Kalendář

2002-1
Článek

Respektoval jsem výsledky voleb

Sdružení nezávislých kandidátů vstupovalo do komunálních voleb s cílem zvítězit, získat největší počet mandátů a nominovat svého představitele na starostu. Žel, nepodařilo se, neb voliči rozhodli jinak. Ve volbách jsme skončili druzí, poraženi ODS, se čtyřmi mandáty, oproti pěti zastupitelským křeslům ODS.
Největší počet hlasů od obyvatel Zbraslavi získal ve volbách lídr ODS Petr Valenta. Druhý největší počet zaznamenal a vítězem naší kandidátky se stal Filip Toušek. Pokud jednání těchto dvou parciálních vítězů vyústilo v dohodu Valenta - starosta, Toušek - místostarosta, lze si jen obtížněji představit variantu, která by více reflektovala přání voličů. Jistě, existovaly i varianty široké koalice KSČM, ČSSD, US a nezávislých. Díky této divoké kombinaci by zřejmě zůstal starostou František Kadleček, můj kolega z kandidátky, kterého si vážím a pro jeho práci pro Zbraslav ho i respektuji, ale stal by se jím i díky hlasům zastupitele-nezastupitele Jiřího Ryby, kterého voliči z prvního místa kandidátky poslali na nevolitelnou šestou příčku, avšak on se díky řetězové rezignaci voliči preferovaných kandidátů nakonec do zastupitelstva dostal. Od počátku, při všech jednáních a dohadech o místech v radě a na radnici jsem tvrdil, že svým hlasem budu respektovat výsledky voleb a nespojím se s stranou, které hlasy voličů pohrdá - US, stejně jako se stranou nedemokratickou a pro mě osobně zcela nepřijatelnou - KSČM. Celá řada pokoutních „koaličních" dohod navíc uvažovala s obsazením čelních míst na radnici lidmi, kteří k tomu mandát a hlasy nezískali ani náhodou. Přehnané ambice a odhodlání k místům v radě nestačí!
Svým hlasem jsem nakonec rozhodl, že starostou Zbraslavi bude Petr Valenta - kandidát, který získal absolutně největší počet hlasů. Současně jsem spoluzískal pro naše sdružení dvě místa v radě z pěti možných. Spolu s Filipem Touškem a Karlem Nedomou jsme vstoupili do koalice s vítěznou stranou. Se stranou, která získala od voličů mandát vládnout Zbraslavi. Věřím, že občany vyvolení radní budou město spravovat tak, abych se ani nikdy v následujících čtyřech letech nemusel za své rozhodnutí při volbě starosty a radních stydět.

Karel Tejkal
Sdružení nezávislých kandidátů
tejkos@volny.cz

 

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí