Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
ldprint.jpg, 6,3kB

Kalendář

2003-0
Článek

Dobrý den,
na vaši výzvu ve Zbraslavských novinách, "zeptejte se druhého nejvyššího muže Zbraslavi" bych připojila i já dotaz, který zajímá nejen mě, ale řekla bych i všechny místní maminky...

Velmi mě znepokojuje stav dětských hřišť na Zbraslavi. Budu konkrétní: můj 4letý syn mi přinesl jehlu a injekční stříkačku, kterou našel na pískovišti hřiště u zastávky autobusu MHD Sídliště Zbraslav, a ptal se mě, co to je. Co všechno se mohlo stát, to mi došlo až zpětně. Toto hřiště je v naprosto dezolátním stavu již delší dobu. Slyšela jsem, že se počítá s jeho opravou. Zatím jediná změna je, že bylo odstraněno dřevěné bednění okolo pískoviště, tím veškeré opravy skončily. Stav hřiště se tím ale ještě zhoršil. Betonové polokoule  také nejsou příliš vhodné jako prostor pro dětské hry. Kdy se bude v pracích pokračovat a je vůbec naděje, že na horní Zbraslavi bude někdy hezké a bezpečné hřiště pro děti, kterých tam stále přibývá?
Myslím ale hřiště městské, ne !SOUKROMÉ!, tedy hřiště pro všechny děti.

Cožpak Vás vůbec nezajímá prostředí, ve kterém mají děti vyrůstat?

Spoléhám na tyto noviny proto, že město, jak mi přijde se s řadovým občanem nebaví...

Třeba v lednu tohoto roku jsme podali petici o přemístění zastávky konečné autobusu 243, protože parkující autobusy se stále zapnutými motory pod okny našich ložnic je opravdu nejen noční můra. Dodnes, ani po telefonickém urgování nám nikdo neopověděl!

Přeji hezký den

Lucie Koubová

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí