Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
kova.jpg, 8,2kB

Kalendář

2003-0
Článek

Jak se krade na území nikoho?

Lahovicemi a Lahovičkami otřásla vlna kriminality. Několik vykradených domů, několik očesaných zahrádek a to včetně jakékoli techniky. Novodobí zloději se dokonce neštítí vlézt do zahrady i za přítomnosti majitelů. Doslova jak na divokém západě vypadá situace za soumraku. A kde je v té době policie? Nikdo netuší.
Vím, že je těžké "najít" pro městské strážníky využití na území našich obcí, ale tato skutečnost vyvolala dojem, že zde není nic, čeho by se dalo bát. Když jsem zde před nedávnem nastínil, jak bude asi situace vypadat, když nedojde k zásadní změně, zřejmě to nikoho nezaujalo. Stejně jsem loboval i mezi samotnými zastupiteli. Zřejmě to ale nikoho nepálí. A tak došlo k tomu nejhoršímu.
Lidé, kteří ještě před nedávnem ryli držkou v zemi (prosím, nepleťte si s panem Tleskačem, ten reje něčím jiným o něco jiného), nyní po příchodu z práce zírají na rozkopané dveře svých domů a vybílené příslušenství svých nově opravených domů. Nyní je sice možné se zamyslet nad výrazem "hyenismus", ale čí je ten ismus? Zloděje, který jen využije příležitosti a nebo těch, kteří nereagují na volání o pomoc.
Nyní ale hrozí něco jiného. Že lidé vezmou právo do svých rukou. A tak stejně, jako vzali po povodni do rukou lopaty, si nyní vezmou do rukou jiné předměty. Neboť není pro muže nic horšího, než když mu manželka, dcera, matka, teta či babička řeknou, že se bojí po setmění vyjít před dům či na chodník. Nyní vše závisí na ochotě či snaze zainteresovaných obecních zástupců. Nebude-li obec radikálně a rychle jednat, bude se situace ještě dále zhoršovat. Jsem jen zvědavý, zda se při příštím jednání zastupitelstva nenavrhne opět zřízení další komise, která bude muset za obecní úřad vypracovat řešení tohoto problému. Neboť by to jen odsunulo rychlé řešení vzniklé situace.

Blamage, www.lahovice.cz

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí