Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
cyklo.jpg, 7,8kB

Kalendář

2004-0
Článek

Komu patří Krňov ?

V deníku Metro dne 19. listopadu vyšel článek, který doslova přepisuji: (Originál mám u sebe.)

Krňák přijde na desítky milionů.
Zbraslav. Krňák, chráněné území slepého ramene Berounky pod Zbraslavským zámkem se těžce vzpamatovává z následků povodně. Na jeho obnovu vydala Praha letos 2,5 milionů korun. Příští rok stoupnou náklady na desítky milionů korun. Nutné bude například vytěžit a odvézt obrovské množství bahna. Zatím se podařilo vyčistit tůň pro obojživelníky, mokřad za silnicí a propustě pod ní. (ČTK).

Potud tedy článek z deníku METRO.
Zajímalo by mě, komu Krňák patří. Podle mých informací patří patrně advokátní kanceláří Zbraslavského zámku, neboť ( a Zbraslavští rybáři pozor) advokátní kancelář dala Českému rybářskému svazu, Územnímu svazu města Prahy výpověď k užívání Krňova jako rybářského revíru ke 31. 12. 2004. Od 1. ledna 2005 již nebudou smět naši rybáři Krňov jako rybářský revír používat.
Pokud si na Krňov dělá nárok zámek, pak nechápu proč by měla Praha investovat do čistění Krňova tak vysoké částky bez nároku na jakékoliv využití veřejností. Bylo by dobře, aby Zbraslavští občané k této závažné otázce na stránkách Zbraslavi promluvili. Je docela možné, že po názorech občanů "zámecká paní" svůj názor poněkud změní. Můj názor je, že Krňov je slepé rameno Berounky, tedy bývalá řeka a že nikdo nemá právo nikoho omezovat v jeho užívání.  Chráněných území je v České republice mnoho a jistě do nich není vstup zakázán.
Pokud jde o sad, který u Krňova je a patří zámku, bylo by možná řešením území kolem Krňova oplotit, aby rybáři a ostatní nepoškozovali sad. Možná, že by se poměrně nevelká investice dala po dohodě s rybáři sehnat.
Prosím Vás Zbraslaváci ozvěte se a diskutujte. Předem Vám děkuji.

                                               Milan Hradil
                                               člen výboru M. O. ČRS
                                               Zbraslav

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí