Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
antik.jpg, 12kB

Kalendář

2004-0
Článek

Pozor, Váš třídní učitel se chce stát členem zastupitelstva!

Z velké politiky víme, že politik nesmí mluvit pravdu, musí umět správně mlžit a před zadanou otázkou uhýbat a kličkovat. Musí zvládat umění vyhnout se tomu, co je problematické a naopak zdůraznit to, co jej nijak neohrozí. Je Zbraslavi ke cti, že toto umění být politikem, zvládají na jedničku představitelé současné vládní koalice. Jak jinak rozumět odpovědím šesti zastupitelů v listopadové anketě, která byla věnována bilancování prvního roku jejich práce, než že se naučili přivlastňovat si, co jim nepatří a uhýbat před tím, co naopak mají v kompetenci.

Po přečtení listopadové Ankety Zbraslavských novin mohl vnímavý čtenář nabýt dojmu, že místní zastupitelstvo rozhodlo o novém nájemci Zbraslavanky, organizuje rekonstrukci mostu přes Berounku, zasloužilo se o zahájení stavby Domu s pečovatelskou službou a jen krůček jej dělí od chvíle, kdy bude svým usnesením rozhodovat o hodině, kdy má vycházet slunce nad Břežanským údolím. O tom, že některé věci se dokonce dějí proti jeho vůli a nedostatečně (diskuse o dálničním okruhu), některé jsou velmi problematické (uzavírání a kontrola smluv týkajících se odstraňování povodňových škod) a některé se nedějí vůbec (rekonstrukce náměstí, efektivní řešení problému zbraslavského zdravotnictví, předkládání dílčích rozvojových plánů pro město) se čtenář nedozvěděl nic.

Představme si, že by tuto schopnost mlžit (chce-li být politikem) měl i Váš třídní učitel. Potom by rozhovor Zbraslavských novin o jeho práci mohl vypadat následovně:

(ZN – zbraslavské noviny, TU – třídní učitel)

ZN: Jak hodnotíte pane učiteli uplynulý školní rok? Co se Vám podařilo a co ne?

TU: Povedlo se toho opravdu hodně. Máme hezké učební pomůcky a ve třídách se topí. Na Smíchově opravili fasádu gymnázia Na Zatlance, do kterého jistě někteří z mých žáků postoupí – to považuji za skvělou zprávu. Také ministerstvo školství je za vlády sociální demokracie obsazeno tím nejvhodnějším kandidátem. Podařilo se toho letos opravdu hodně.

ZN: Ale něco se přeci nepovedlo…

TU: Ano, usměrnit talentované žáky, aby tolik nevybočovali z průměru.

ZN: A co výchovné problémy s žáky?

TU: Byli jsme na výchovném koncertu. Někteří z žáků při něm sice poslouchali vlastní hudbu ze svých volkmanů, ale já osobně to za výchovný neúspěch nepovažuji. Vidíte, co vše naše děti zvládají! Navíc se, podle mého názoru, jedná o projev osobité kreativity mých žáků. Jinak je pravda, že chlapci jsou o přestávkách poněkud rozjívení, ale to patří k věku.

ZN: Byly tu i opakované stížnosti rodičů…

TU: Rodiče dnes mají jistotu, že plníme osnovy. Mohu jim bez obav slíbit, že pod osvíceným vedením naší školy bude i příští školní rok určitě tak skvělý, jako byl ten letošní, a možná ještě skvělejší!

P. S. Chtěli byste mít své dítě v péči podobného učitele?

Jan Jakub

(P.S. Autor tohoto jména není v evidenci obyvatelstva, a protože Zbraslavské noviny nemohou otisknout anonym, přiznávám, že Jan Jakub jsem já – štika, lín i kapr v jedné osobě)

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí