Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
alfa-lingua.jpg, 7,7kB

Kalendář

2004-0
Článek

Opozice angažovala spřátelená média

Neuplynul ani týden od velmi diskutabilního článku v denníku Blesk a objevily se nové informace o dění na zbraslavské politické scéně, uvedené tentokrát ve Večerníku Praha. Oba publikované příspěvky mají jeden základní společný rys. Informují zcela neobjektivně a zaujatě ve prospěch opozičních zastupitelů. Nestojí za tí neschopnost redaktorů uvažovat v souvislostech, nýbrž záměrná snaha pošpinit nepřátele svých přátel. Skutečnost, že ani v jednom z „černobílých“ článků nebyl citován názor koaličního představitele tuto domněnku jen potvrzuje. Dalším nesporným důkazem je prohlášení doktora Ryby na zastupitelstvu 18. 2., v němž uvedl, že již redaktora Večerníku Praha z jednání propustil. Musel ho tudíž i přivolat, k čemuž dojde logickou dedukcí každý jen trochu inteligentní člověk. Tento nový nástroj masivní diskreditace vedení radnice bude pouze impulsem k dalším reakcím, což rozhodně nepovede k tomu, aby se intenzivněji řešili skutečné problémy občanů městské části.

K těm bych se chtěl také obrátit a vzkázat jim, že každá vykonaná práce se lépe špiní, než-li obhajuje. Znám spoustu věcí, které se na Zbraslavi za poslední dobu povedly. Naší největší chybou je však neschopnost o těchto pozitivech široce informovat, čímž pouze nahráváme opozici a jejímu populismu vycházejícímu z mocenské neukojenosti.

Nedivím se tudíž lidem, že z uvedených důvodů „lámo hůl“ nad současnými představiteli radnice. Naším zásadním cílem však nesmí být oplácení a vyřizování si účtů přes média, ale koncentrace na zlepšení komunikace s lidmi.

I přes ostrou a neoprávněnou kritiku objektivity Zbraslavských novin je poctivé zdůraznit, že místní měsíčník má vyspělou kulturu svobody projevu. Tuto vlastnost ještě více podtrhuje srovnání s ostatními tištěnými médii v jiných částech Prahy. Nikdy jsme se totiž nesnížili k zajišťování jednostranných informací pro naše občany, a to nejen v celostátních, nýbrž i lokálních sdělovacích prostředcích.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí