Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
bytex.jpg, 8,6kB

Kalendář

2004-0
Článek

Opozice vyrovnala

Tímto textem reaguji na článek pana Tomáše Růžičky o způsobu, kterým "koalice sbírá politické body".

Jako webmaster zbraslavských internetových stránek jsem se přišel podívat na jednání posledního řádného zastupitelstva dne 18.2., abych zde pořídil několik ilustračních fotografií a získal materiál na článek pro web. Jednání bylo dlouhé a protože jsem ten den měl nějaké povinnosti, odešel jsem ještě před jeho koncem. Večer se v diskusním koutku otevřeného k právě vloženému článku objevil text podepsaný dr. Rybou přirovnávající tyto večerní schůze k plesové sezóně, která má pokračovat za týden 25.2. (Pro doplnění - text sem vložil některý z jeho adresátů, pan Ryba požádal o jeho stažení). Jaké potom překvapení, když mi lidé na radnici oznámili, že v jednání zastupitelstvo pokračuje hned následující den, ve čtvrtek.

Na pokračování schůze posledního řádného zastupitelstva 19.2. by se dali lidé v aule spočítat na prstech. U vchodu jsem byl požádán o podpis do presenční listiny, ač jsem nebyl pozván ani nepřihlásil jakoukoliv interpelaci. Kde byli ti, kteří předložili program jednání o 30 bodech?

Jednání mělo poklidný a rychlý průběh. Zastupitelům osočování a okřikování z publika zjevně nechybělo, stejně jako napjatá atmosféra vytvořená lidmi, kteří sem za jiným účelem ani nechodí. Když přišel na řadu bod "Interpelace", byl z těch, kdo je podali, přítomen pouze pan Gaspar. Dostal odpovědi na všechny položené otázky včetně toho, že se mu páni zastupitelé jeden po druhém zodpovídali, proč minulý týden nepřišli a kde byli.

--- Jaroslav Pavlíček

 

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí