Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
hyundai.jpg, 6,9kB

Kalendář

2004-0
Článek

Koalice na Zbraslavi „politické body“ sbírat nechce

Jak již bylo několikrát napsáno, dne 11.2.2004 na mimořádném zasedání zbraslavského zastupitelstva podepsali přítomní občané následující výzvu:

„Považujeme úmyslnou absenci zastupitelů vládní koalice za nepřípustné bojkotování práce zastupitelstva a za chování urážející občany městské části, kteří byli pozváni řádně vyvěšenou pozvánkou. Považujeme to za neomluvitelné chování a doporučujeme odstoupení rady a dále žádáme projednání programu na příštím jednání zastupitelstva. Žádáme též písemné vyjádření zveřejněné ve Zbraslavských novinách.“

Rada tento dokument dne 18.2.2004 projednala a svým usnesením jednomyslně konstatovala, že tato "Petice" vykazuje formální nedostatky a nenaplňuje ani zákon č. 85/1990 Sb., proto tento dokument odkládá.

Dávám Radě za pravdu, že výzva neobsahovala všechny náležitosti a nebyla toliko peticí v právním smyslu, ale váhu této výzvě dává podle mého názoru těch několik desítek podpisů, které pod ní jsou. A proto jsem i přes formální nedostatky předpokládal, že Rada se k celé situaci postaví čelem a vzniklou situaci pravdivě vysvětlí. Tím by projevila dobrou vůli směrem k občanům a získala tak část ztracené důvěry zpět. Výše uvedené usnesení je však důkazem opaku.

Nechci zde činit žádné závěry nakolik je takové jednání legitimní, ale jedno vím určitě. Jestli to takhle půjde dál, tak v příštích komunálních volbách některé volební lístky také odložím. Jen to nebude do volební urny, ale do nádoby na recyklovaný papír.

Tomáš Růžička, Zbraslav
tomrose@post.cz

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí