Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
ldprint.jpg, 6,3kB

Kalendář

2004-0
Článek

Panská drzost

   Jsou zlozvyky, které jsou pozůstatkem neblahé minulé éry komunismu a jež nám otravují život. Mezi ně patří pocit, že lid patří mocipánům a že na něj mohou v ulicích křičet pomocí šikovně rozmístěných amplionů. Lid nemá právo na klid. Lid je tu k tomu, aby poslouchal své pány.
   Každý všední den na nás starostovi muži hulákají z pouličních ampliónů hlavně inzeráty, kde si máme něco koupit prý se slevou. Považuji to za nehoráznou drzost. Kdo jim k tomu dal právo? I když zavřeme okna, pronikne nám to do našeho soukromí a nemůžeme se tomu vyhnout.
   Když to začali zkoušet tím, že vysílali do ulic příšernou nehudbu, byl jsem na Zbraslavském náměstí. Řvalo to ze všech stran. Prostě hrůza. Jsem člověk mírumilovný, ale to mě tak rozčililo, že jsem šel za panem starostou. Vysvětlil mi, že je třeba pouliční rozhlas vyzkoušet pro případné ohrožení města povodní nebo podobně. Dnes už bohužel dlouho víme, že pravda byla trochu jiná. Nenajde se konečně mezi zvolenými zástupci města slušný člověk, který by dokázal té drzosti udělat konec? Nebo musíme čekat na volby, abychom smetli lidi, kteří si myslí, že mají právo na to místo opravy zpustlých ulic ohrožovat nás na nich nepříčetným hlukem?

Petr Hrubý (PhDr)
Výzkumníků 1214
156 00 Praha 5 - Zbraslav

 

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí