Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
caklub.jpg, 12kB

Kalendář

2004-0
Článek

Za Zbraslavské noviny hovoří čísla

Zastupitel Jiří Ryba na stránkách Zbraslav.Info opět cmrndal ze svého kbelíku plného špíny a trochu tentokrát ulpělo i na Zbraslavských novinách. Cítím se povinen je coby odpovědný redaktor a předseda redakční rady hájit, ale vlastně ani příliš nemusím. Jeho zásadní tvrzení, že Zbraslavské noviny, tak jak jsou nově dělány, jsou nudné, zcela prokazatelně vyvrací graf prodeje Zbraslavských novin za uplynulých 17 měsíců. Ještě v roce 2003 byly noviny plné polemik, hádek, osočování a planého vlastenčení … V roce 2004 již tento nepopulární literární formát mizí. A lidé barevné noviny rázem kupují stále více. I náklad musel být zvýšen!

Mou snahou je, aby noviny byly pěkné a čtivé. Aby se občané dozvěděli vše zajímavé o Zbraslavi, prohlédli krásné obrázky, pobavili se. Nemusejí číst, kdo s kým z místních zastupitelů zrovna mluví či nemluví, kdo říká o kom jakou pomluvu a kdo co údajně komu provedl.

Zbraslavské noviny se nebrání kritice a kritické články tisknou. A jak je to s tím financováním z obecního rozpočtu? Noviny jsou dík vyššímu prodeji a zájmu sponzorů a inzerentů ziskové. Obec na jejich vydávání za dotovanou cenu 5 Kč nedoplácí.

Ti, kteří četli pozorně Zbraslavské noviny v roce 2003, jistě zaregistrovali vzniklou a zaniklou rubriku „Anketa se zastupiteli“. Měsíc co měsíc mělo všech 15 volených zástupců obce možnost prezentovat své názory, ale rubrika musela být pro naprostý nezájem zrušena … Prolistujte si archiv, kolikrát třeba odpovídal Jiří Ryba …

Pokud jde o témata, která ve svém textu zmiňuje zastupitel Jiří Ryba, všechna byla a budou ve Zbraslavských novinách prezentována. Nikoli ale na základě jednostranných svědectví, jak on by si představoval. A že se s ním nikdo nechce donekonečna hádat na zastupitelstvech? Nikdo mu nebrání v jeho právu vyjádřit tam svobodně svůj názor, ale špinění a hledání chyb a problémů i tam, kde nejsou, nikam nevede. Stejně, jako nikam nevedly hádky na stránkách Zbraslavských novin.

Závěrem pak maličkost. V tiráži Zbraslavských novin je jasně uveden termín, do kdy je třeba poslat redakční radě příspěvky, což prakticky všichni přispěvatelé respektují a dodržují, protože jejich proces není v amatérských podmínkách jednoduchý. Jiří Ryba, který jindy tolik dbá na dodržování pravidel, zákonů a dohod, přitom ani nedokázal svůj příspěvek doručit v tomto termínu. Když jsem mu ho zdvořile vrátil, označil mé jednání za odpudivé. Možná?! Je to opět jeho názor, ještě, že čtenáři a obyvatelé Zbraslavi nepovažují za odpudivé své Zbraslavské noviny.

Karel Tejkal

odpovědný redaktor Zbraslavských  novin a zastupitel MČ Praha – Zbraslav

 

 

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí