Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
autoskola.jpg, 11kB

Kalendář

2004-0
Článek

JEDNÁNÍ O POSÍLENÍ DOPRAVNÍHO SPOJENÍ POKRAČUJÍ

V minulém čísle Zbraslavských novin jsem se snažil reagovat na aktuální situaci v obslužnosti městské části pražskou integrovanou dopravou. Vyjádřil jsem rozpaky nad tehdejším stavem a nastínil budoucí možná řešení.

Krátce po Zveřejnění svého příspěvku jsme se domluvili se starostou Ing. Petrem Valentou na dalším postupu. Ihned byla vypracována studie vytíženosti spojů v jednotlivých časech a opětovně zaslána žádost na společnosti ROPID (organizuje pražskou integrovanou dopravu) o zvýšení počtu autobusů, a to zejména s ohledem na uvolněné kapacity po zprovoznění prodloužené trasy metra C z Holešovického nádraží. Požádal jsem také o pomoc Ing. Františka Laudáta (předseda výboru dopravy městského zastupitelstva). Ten následně inicioval dvě jednání na ROPIDU, jež se týkala Zbraslavi. Zástupci této instituce pak rovněž navštívili na žádost starosty zbraslavskou radnici. Výsledek snažení je zatím velmi nejistý až neurčitý, avšak začínají se rýsovat možné varianty zatím alespoň krátkodobého řešení. To bohužel zřejmě nebude spočívat v posílení počtu autobusů, nicméně existuje reálná možnost výměny některých z nich za kloubové. Ty mohou pojmout až dvojnásobné množství cestujících, což ve vytížených časech může napomoci zlepšit neúnosnou situaci a snížit výrazné nepohodlí při přepravě.

Uvedené informace nejsou rozhodně hotovou věcí, avšak lze pozorovat rostoucí tlak na odpovědné instituce, u kterých tímto dochází k jistému pokroku v řešení našich problémů s dopravou. Cílem tohoto článku je ukázat občanům, že se v této věci něco děje a nezůstalo u pouhých výkřiků do tmy. O dalším případném vývoji budu čtenáře i nadále informovat.

Michal Stieber (ODS), zastupitel městské části Praha-Zbraslav

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí