Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
klara-touskova.jpg, 12kB

Kalendář

2004-0
Článek

Sluneční město roste do krásy

Ve středu 19. května uspořádala developerská společnost Bohemia REAL INVEST ve spolupráci s generálním dodavatelem, stavební společností PSJ holding, den otevřených dveří na nově dokončených obytných domech Slunečního města. V rámci této etapy byl postaven komplex sedmi domů s celkem 116 byty a 5 nebytovými jednotkami. Struktura služeb v lokalitě bude rozšířena o nabídku fitness centra, chybět nebude ani kavárna spojená s galerií.

Dokončením další etapy výstavby Slunečního města, Zbraslav, bloku C, získává území za Zbraslavankou nový ráz. Na podzim roku 2002 se zde tyčily do výšky pouze jeřáby. Dnes zde stojí komplex sedmi domů s celkem 116 byty a 5 nebytovými jednotkami. Vedle obchodů bude uveden do provozu unikátní projekt propojení fitness centra s galeriíí a kavárnou. Je to velký přínos pro občany i návštěvníky, neboť podobné zařízení v této oblasti chybělo.

Návštěvníci dne otevřených dveří měli možnost osobně se přesvědčit o kvalitě i vzhledu předávaných objektů. Nově dokončená výstavba se skládá ze sedmi domů, se samostatnými vstupy, schodišti a výtahy. Garážová stání jsou umístěna v suterénech domů, kde jsou jak vchody do jednotlivých domů tak i vstupy do výtahů. Každý uživatel garáže tedy může nastoupit s těžkým nákupem přímo do výtahu a přijet až ke dveřím svého bytu. Výtahové šachty jsou odděleny od vlastní stavby, takže přenos jakéhokoli hluku je minimalizován. Přízemní byty orientované do vnitrobloku mají vlastní terasy s předzahrádkou, což oceňují zejména mladé rodiny s dětmi. Součástí bytů ve vyšších podlaží je buď terasa, balkon nebo zimní zahrada. Uliční fronta otočená do veřejné zeleně směrem k vilovým domům má městský charakter. Je obytnou komunikací s omezeným dopravním provozem. Zahradní a odpočinkový charakter této ulice o celkové šíři 20 metrů dotvářejí aleje mezi objekty.

Severně a východně od bloku C, v souladu s územním plánem hl. m. Prahy vznikají v právě zahajované etapě další vilové domy. Svým architektonickým řešením přirozeně navazují na stávající zástavbu, která je tvořena drobnými venkovskými domky. Vilové domy jsou třípodlažní a drobnějším rozměrem velmi dobře korespondují s okolní zástavbou. Projekty pro vilové domy zpracoval architektonický ateliér Dům a město, který s úspěchem projektoval všechny dosud realizované etapy výstavby Slunečního města.

Společnost Bohemia REAL INVEST, s r.o.
působí v této atraktivní lokalitě od roku 1999. Podobně jako u předchozích realizací, i zde potvrzuje svou základní filozofii – stavět cenově dostupné byty  s prodejem do osobního vlastnictví, přičemž výběr lokality je jedním z hlavních kriterií. Koncepce stavět v klidném prostředí , v zeleni a se snadnou dostupností do centra je přísně dodržován. Připomínáme, že to byla právě tato firma, která  jako první u nás nabídla tento druh bytové výstavby. Stavbou tří  domů v Košířích nad jinonickým údolím započala trend bytové výstavby s touto filozofiíí. I další stavby na Žižkově a v Libuši vzbudili zasloužený zájem na pražském trhu, jak kvalitou, tak cenou i umístěním. Bohemia REAL INVEST, s r.o. se spolupracujícími finančními ústavy přinesla na trh s byty také nové prvky ve financování a umožnila tak zpřístupnění bytů do osobního vlastnictví daleko širšímu spektru zejména mladých zájemců.

Dosavadní průběh výstavby i prodeje Slunečního města je opět více než úspěšný. Ještě před zahájením stavby bloku C byla prodána více než polovina bytů, do kolaudace potom 90%.

Zhotovitel stavby, společnost PSJ holding, a.s.
se výrazně podílí na současné rozvíjející se výstavbě bytových objektů, a to od standardních bytů až po luxusní apartmány. Tomuto trendu přizpůsobuje své výrobní kapacity. Na dosud realizovaných stavbách prokázala firma svoji profesionalitu organizační a technologické akceschopnosti, včetně provedení díla ve vysoké jakosti dle přání náročného zákazníka. Mezi významné referenční stavby v oblasti bytové výstavby patří: obytný komplex Majdalenky v Brně, bytový komplex Villa Bianca v Praze, rezidence BB Centrum v Praze, bytový areál Hvězda v Praze, rekonstrukce panelových domů Milovice nebo projekt výstavby bytových domů v Lázních Bohdaneč.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí