Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
binter.jpg, 8,9kB

Kalendář

2004-0
Článek

Naučná stezka Rozmarné léto: Technické údaje a poslední instrukce před startem pro soutěžící

Trať Rozmarného léta je dlouhá přibližně 5 km a vede od školy Vladislava Vančury k řece, podél ní po břehu proti proudu k místu někdejšího soutoku Vltavy s Berounkou a zpět přes přechod povltavské silnice ulicí U Ná­rodní galerie do areálu zbraslavského zámku – bývalého kláštera. Dále stezka stoupá prudce vzhůru po červené turistické značce ke Karlovu stánku až na místo s výhledem vedle zdi hřbitova s kostelem sv. Havla za zády. Odtud pěšinou skrz třešňovku ke schodům před pomník Vladislava Vančury a nazpět před školu nesoucí jeho jméno.

Každá hlídka obdrží na startu kartičku pro zapisování odpovědí a mapku trasy. Rozmarného léta se mohou zúčastnit minimálně dvoučlenné „hlídky“ se základní výbavou, kterou by měla obnášet sportovní obuv, tužka a dobrá nálada. Startovat se bude v neděli 13. června od školy V. Vančury v pravidelných časových intervalech v době od 9 do 10 hodin. Úkolem hlídek bude během dopoledne absolvovat trať (dobu potřebnou ke zdolání trati včetně otázek odhaduji maximálně na dvě hodiny), projít všech pět stanovišť a zodpovědět co nejvíce otázek. Na každém stanovišti budou čekat pořadatelé s příslušnou sadou otázek. V cíli čeká na hlídky poslední úkol – vyluštit za pomoci kódovací tabulky ze svých odpovědí přesné znění jednoho ze slavných výroků českých dějin. Každý, kdo projde cílem, získá jako správný turista pohled staré Zbraslavi s razítkem závodu.

Výsledky vyhodnotí nezávislá porota. Vítězné tři hlídky budou vyhlášeny v neděli 13. června mezi 14. a 15. hodinou v Borovičkách při akci Růže pro královnu.

Jiří Ryba

 

P. S. Otázka praktická též zní, zda léto bude opravdu rozmarné – ani při velkém dešti by se neměl závod rušit.

 

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí