Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
cyklo.jpg, 7,8kB

Kalendář

2004-0
Článek

Letošní Slavnosti Elišky Přemyslovny skončily

V neděli 13. června skončily letošní Slavnosti Elišky Přemyslovny věnované poslední Přemyslovně - dědičce slávy a hrdosti jediné české královské dynastie. Během uplynulých tří týdnů proběhlo 15 akcí nejrůznějšího zaměření – koncertem staré hudby doplněným o dobové tance počínaje, přes přednášku o Václavu II., jejím otci, a nabytým posledním dnem konče. Slavnosti navštívila více než desetina zbraslavské kulturní veřejnosti, ale i návštěvníci odjinud. Třech akcí se zúčastnil i senátor Edvard Outrata, Český rozhlas odvysílal pozvánku na slavnosti a několik šotů v jejich průběhu, rozhlasový reportér pořídil pořad o přípravě naučné stezky, Česká televize Praha navštívila závěrečná rytířská klání.

Poslední den ráno vyrazily hlídky na naučnou stezku Rozmarné léto, která byla premiérově otevřena pro tuto příležitost. Odpoledne byli k vidění středověcí rytíři a celý cyklus ukončil komorní koncert v opuštěném kostele sv. Havla. Po menších úpravách bude stezka Rozmarné léto přístupna veřejnosti trvale. Dalším „fyzickým“ pozůstatkem letošních slavností je model královského mauzolea (Aula Regia), který je k vidění u pokladny při vstupu do sbírek Národní galerie.

Slavnosti Elisky Premyslovny

Děkujeme všem účastníkům za přízeň a sponzorům za neocenitelnou pomoc!

Pokud Vám letos nevyšel čas navštívit nějakou zajímavou akci, můžete to napravit v příštím roce – pro další ročník chystáme několik překvapení.

Jiří Ryba

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí