Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
uzemlicku.jpg, 7,5kB

Kalendář

2004-0
Článek

Rada městské části vytvořila majetkovou komisi

Na svém řádném zasedání rozhodla rada městské části o zřízení majetkové komise, jakožto svého poradního a iniciativního orgánu. Tato skutečnost je důkazem toho, že vedení zbraslavské radnice není lhostejné vůči nakládání se svým majetkem. Ten je vždy podmínkou samosprávy samotné a tudíž není třeba zdůrazňovat důležitost zmíněného postoje. Existence majetkové komise je v případě řady jiných částí Prahy naprostou samozřejmostí.

Myšlenka komisi vytvořit se zrodila na základě odhalení dílčích nesrovnalostí týkajících se zejména nemovitostí. To vedlo k podezření, že ne u každého majetku jsou vypořádány vztahy, či že ne všechen majetek je efektivně využíván.

Majetková komise bude na základě výše uvedeného zjišťovat rozdíly mezi evidencí majetku ze strany městské části a výpisem z katastru nemovitostí, prověřovat možnosti převodu majetku do správy MČ Praha-Zbraslav ze strany hlavního města Prahy, bude zjišťovat a informovat radu o majetkových vztazích ostatních pražských městských částí ke katastrálnímu území Zbraslavi a Lahovic a dále projednávat veškeré ostatní záležitosti spojené s nemovitým majetkem MČ.

V kompetencích komise není zjištěné problémy přímo řešit, ale pouze řešení radě navrhovat. Pevně věřím, že na konci volebního období současného zastupitelstva budou hmatatelné výsledky činnosti nově ustanoveného týmu.

Michal Stieber (ODS)
zastupitel městské části
předseda Majetkové komise

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí