Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
bri.jpg, 12kB

Kalendář

2004-1
Článek

Silvestrovská perlička

Vážená redakce, těchto pár řádek jsem si ponechal až na konec roku pro "pobavení" před Silvestrem, ačkoliv "službu" jsem si objednal v horkém červnu. Šlo o jednoduchou věc, výměnu konektoru ve videorekordéru. Pavel Vokál, AVE Servis, El. Přemyslovny 446 (vedle pošty) tuto práci provedl sice bezchybně, ale až po termínu slíbené opravy. Četba v opravním listu však stojí opravdu zato: Pan podnikatel si účtuje "příjem do opravy-vstupní kontrola" částkou 52 Kč a "přípravnou práci před opravou" částkou 58 Kč. Příjem do opravy byl zřejmě velmi namáhavý - sebrat přinesené video z pultu a dát ho zatím do kouta. Přípravná práce před opravou asi spočívala v protažení těla a kontrole, zda mám po ruce šroubovák a pájku.
A na závěr v cenové položce č. 415 pan Vokál účtuje další perličku - "předání a předvedení opraveného zařízení" částkou 40 Kč. Samozřejmě, že všechny uváděné částky jsou ještě navýšeny o 19% DPH. Vždycky jsem si myslel, že když mně někdo něco opraví, tak mně to předvede, že to funguje a zcela samozřejmě, bez diskuze zdarma. Pan Vokál je zřejmě jiného mínění. Nejraději by zákazníkům naúčtoval ještě opotřebení podlahy a kliky dveří u opravny. Celkovou částku takto předraženou jsem bez připomínek zaplatil (ke své škodě), vycházeje z toho, že již nestojím o další konflikt, který jsem měl předtím s paní přijímající a vydávající zakázky (Ještě mně vynadala, když jsem byl nespokojen s tím, že oprava nebyla včas hotova a musel jsem přijít později).
Sám podnikám již přes dvanáct let, vydávám periodický tisk (dříve regionální noviny a dnes odborný časopis) a vždy mně vadí, jak se někteří lidé skrz prsty dívají na podnikatele a považují je za zloděje. Bohužel, praxe v AVE Servis, kterou jsem poznal na vlastní kůži, jim dává argumenty do rukou, ačkoliv drtivá většina živnostníků se chová jinak.

Vladimír Slobodzian

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí