Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
husqvarna.jpg, 8,1kB

Kalendář

2005-0
Článek
Převzato z http://www.praha16.cz:

Zbraslavská špína

11.01.2005
Přiznám se, že jsem ve svém životě četl leccos, ale to, co jsem si stáhnul ze zbraslavských internetových stránek, je skutečný lógr, jednoduše řečeno spodina. Dvě tiskoviny, které ve Zbraslavi vznikly závěrem loňského roku, hovoří nejen o výsledku (a důsledku) místních téměř nerozhodných komunálních voleb, ale také o úrovni jejich pisatelů. Všechny zbraslavské tiskoviny jsem až dosud četl s potěšením, úctou k jejich tvůrcům, choval se k nim doslova a do písmene sběratelsky a to zejména proto, že ke Zbraslavi mám určitý vztah. Pamatuji jak po Zbraslavském náměstí chodili skauti a roznášeli – prodávali před patnácti lety první číslo novodobých Zbraslavských novin. Pamatuji i krátkou éru dalších periodických tiskovin v městské části vycházejících. Vždy jsem oceňoval jejich kritický duch, který byl v mnohém podnětný pro okolní městské části. To co jsem si přečetl tentokrát, mnou skutečně otřáslo.

Vadí mi jakým způsobem si „zbraslavská opozice“ a „zbraslavská vláda“ vyřizují účty mezi sebou. Masivní kampaní Listů městské části Zbraslav i Zbraslavských novoročních listů. Do sporů, které by si měli vyříkat nejlépe někde u piva mezi čtyřma očima, zatahují občany a to způsobem, ne čemusi nepodobným. Může se zdát, že tak konají oprávněně. Byli zvoleni zbraslavskými občany a v případě krize se na ně obracejí. Ten způsob, zdá se mi, slovy zbraslavského klasika Vančury, ale poněkud nešťastný a je ostudou celého správního obvodu Praha 16.

Mgr. Tomáš Hromádka


Pan Tejkal na obhajobu práce svého týmu požádal o připojení následující e-mailové korespondence s autorem článku.


Mail Tomáši Hromádkovi:

Dobrý den, pane Hromádko, dlouho jsem Vám nepsal, naposledy, když jsem se dotazoval, zda jste autorem hanlivého výroku na adresu Zbraslavských novin, něco ve smyslu "plytká propaganda". Napsal jste tehdy, nekazme si den...

A hle, jak máte konzistentní názory, Zbraslavské noviny již nejsou plytká propaganda, ale pietně je uchraňujete a vzpomínáte na skauty, jak před 10 lety, nikoli patnácti - vím to, sám jsem akci pomáhal svému otci organizovat - noviny roznášeli po náměstí.

Nevím, nebráním vám samozřejmě na soukromém webu prezentovat své názory, ale pokud je budete měnit co půl roku, stane se z vašich stránek žumpa, kam ostatně lógr i špína patří.

Karel TejkalOdpověď:

Vazeny pane Tejkale,
sve nazory nemenim. Naopak Zbraslavske noviny, ktere vedla predchozi redakce (tj., kdyz jste tam nebyl Vy, ale pan Pondelicek) pietne shromazduji a pravidelne jimi listuji nebot v nich je dost i nadale aktualnich veci. Na Zbraslavske noviny, ktere vychazeji nyni (tj. cca 2 roky) mam nazor takovy, jaky jste popsal. Ten prameni z toho, ze drivejsi noviny, kde byly zverejnovany dopisy ctenaru byly pro me podnetnejsi. Nynejsi noviny si jednou prolistuji, pochvalim Vas za barvu a konec. Tudiz sve nazory, jak vidite nemenim. Staci byt jen trochu pozorny. Nicmene z tonu Vaseho dopisu citim, ze se Zbraslavskymi novinami nejste take prilis spokojeny. Tak by to melo byt, stale se snazit neco vylepsovat. K tomu musi existovat koncepce a zejmena lidi, kteri casopis tvori. Preji Vam, at se dari!

S pozdravem a pranim vseho dobreho
Mgr. Tomas Hromadka


2. mail Tomáši Hromádkovi:

Pěkný den,
nevím, kde berete víru v mou nespokojenost. Naopak, jsem velmi spokojen, postupně listuji starými ročníky, kromě 3 let jsem byl stále jejich spolutvůrcem, takže se omlouvám, pokud již k nim nebudete cítit tak pietní akt, ale nikde nenacházím rozhovory s Michalem Vieweghem, reportáže z významných akcí, bohatý fotografický materiál, podrobné zprávy o práci radnice apod. Ale, opět, nevyvracím vám váš názor, pouze hájím práci týmu, který vedu a kde je i pan Pondělíček.

A k tomu pozornému čtení:

11.01.2005
...Všechny zbraslavské tiskoviny jsem až dosud četl s potěšením, úctou k jejich tvůrcům, choval se k nim doslova a do písmene sběratelsky a to zejména proto, že ke Zbraslavi mám určitý vztah...

Pokud je pro vás dosud, do roku 2003, pak slibuji, že se naučím číst pozorněji, abych neskončil v žumpě s lógrem.

Krásný večer

Karel Tejkal


Závěrečná reakce:

Díky za zprávu a mějte se hezky.

Mgr. Tomáš Hromádka

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí