Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
autoskola.jpg, 11kB

Kalendář

2005-0
Článek

Parkování, stání a zastavení na Zbraslavi.

Byl jsem u paní zubařky na ošetření bolavého zubu. Zajel jsem autem do ulici K Přístavišti a zaparkoval jsem vedle dvou aut kolmo na zeď budovy. Pro jistotu jsem se ještě šel podívat, zda tam mohu stát. Je tam dopravní značka parkoviště, ovšem nevšimnul jsem si toho, že je na této značce řazení za sebe a nikoliv kolmo.

Když jsem asi za hodinu přišel k autu, měl jsem za stěračem lístek. Dvě auta, vedle kterých jsem stál lístek neměla, asi proto, že já mám starou škodovku, zatímco dvě auta vedle mne byla daleko novější. Šel jsem tedy na strážnici. Strážník ode mne vybral Kč 200 s tím, že může uložit pokutu až ve výši Kč 1000. Sahnul jsem tedy do mé důchodcovské peněženky zaplatil a byl jsem rád, že to byly jen dvě stě. Podle mého názoru příliš kruté, neboť jsem nikoho neohrozil. Řekl jsem mu můj názor na parkování v této ulici. Domnívám se totiž, že zde nic nebrání tomu, aby zde mohla stát auta kolmo nebo šikmo na zeď. Lépe by se zajíždělo i vyjíždělo, místa je tam dost a vešlo by se tam minimálně o třetinu více aut. Tentýž názor mám na parkování před zdravotním střediskem. I tam, kdyby bylo minimálně šikmé stání vešlo by se k zaparkování mnohem více aut a podle mne by provozu nepřekážela. Strážník mi řekl, že toto neřeší policie, nýbrž obec. Mám tedy přání, aby se parkováním na Zbraslavi zastupitelé zabývali.

Jsou zde další lokality, například na náměstí za cukrárnou. I tady by mohla auta parkovat na levé straně u zdi šikmo nebo kolmo a na lévé straně místo zákazu zastavení (proč?) by mohla auta stát za sebou.

Jsem rád, že v ulici El. Přemyslovny je možné stát jednu hodinu. V horní části Zbraslavi v Paškově ulici před dětským hřištěm jsou místa k parkování, nicméně jsou tam dva velké betonové kvádry, které dalším vozům brání v parkování. Ještě jako zastupitel v minulém volebním období jsem se na tyto kvádry ptal, odpovědi jsem se však již nedočkal. Dočkám se dnes ? Myslím si, že by zastupitelé mohli dát podnět k diskusi nejen na téma parkování, ale i na jiná témata jak na stránkách Zbraslavských novin, tak na Zbraslavském Internetu. Ještě by mne zajímalo, jak je pro obec finančně zajímavé zřízené parkoviště na náměstí. Zde žádám aby byl zveřejněn rozpočet za minulý rok a jeho plnění.

Milan Hradil
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí