Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
cyklo.jpg, 7,8kB

Kalendář

2005-0
Info
700 let od smrti krále Václava II.
Jiří Ryba
pohřbeného u nás na Zbraslavi uplyne právě letos.
Na počátku roku se na tuto významnou událost poněkud pozapomnělo. Ve středu 16. února se však v kavárně Romance sešla skupina lidí, která by chtěla připomenout tuto historickou skutečnost v rámci Slavností Elišky Přemyslovny 2005.
Na schůzce byla odsouhlasena základní programová skladba letošních Slavností, která bude sestávat, tak jako v roce 2004, z několika koncertů odlišných žánrů pořádaných na různých místech Zbraslavi, přednáškového cyklu Zbraslav královská a několika doprovodných akcí – tematických výletů a rytířského turnaje. Bylo navrženo vyjednávat s vedením obce o možné podpoře důstojného uctění významného českého krále – zakladatele Zbraslavského kláštera a budovatele Přemyslovské hrobky.

Schůzka organizátorů
Další informace o přípravách letošních Slavností Elišky Přemyslovny můžete získat na emailové adrese rybajiri@volny.cz nebo přímo na druhé schůzce organizátorů, která proběhne ve středu 2. března od 18,30 v kavárně Romance v ulici U Národní galerie.
Schůzka je otevřená a je určena těm, kdo se chtějí o akci něco dozvědět, případně mají nějaký nápad nebo jsou ochotni se na přípravě Slavností podílet.
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí