Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
binter.jpg, 8,9kB

Kalendář

2005-0
Info
Rekonstrukce náměstí
Ing. Jaroslav Matoušek
Přečetl jsem si na síti Zbraslavské noviny, kde mne hned na úvodní stránce zaujalo téma přestavby náměstí. Když jsem pak nalistoval stránku 9 s plánkem úpravy náměstí, padnul jsem málem ze židle. Doufám, že takto nebude Zbraslavké náměstí nikdy vypadat. Nejsem platným obyvatelem Zbraslavi, ale od roku 1965 zde máme zahradu a již nějaký ten rok tu stavím i rodinný dům, takže nějaký čas Zbraslav znám, líbí se mi tu a jednou bych tu chtěl i bydlet. Ale je-li toto vítězný návrh, tak asi vrátím školné ze SPŠ Stavební, obor dopravní stavby a FSv, obor Konstrukce a doprava.
Zjistil si projektant intenzity provozu vozidel, potažmo autobusů, uvažoval, že parkující auto bude vycouvávat do poměrně frekventované komunikace, že objízdné komunikace jsou přímo u zástavby, místo aby byly odděleny od domů, co bude v uprostřed náměstí (bazén či socha projektanta)? Stanice autobusů jsou situovány tak, že linka 165 objede náměstí 2x. Vyjadřovali se k tomu z Policie ČR? Nezlobte se na mne, ale takovouto úpravu NE!!. Nechte ho tak jak je, dejte mu nový povrch silnic, rozšiřte zeleň a namalujte možnost parkování.
Když by měla být úprava, upravte nejprve dopravu tak, aby přes náměstí jezdily jen autobusy a nutná obsluha a pak proveďte něco s plochou náměstí.
Ing.Jaroslav Matoušek

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí