Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
cyklo.jpg, 7,8kB

Kalendář

2005-0
Článek

KOKTEJL PARTY LIGY PRO CESTOVNÍ RUCH V NOVÉM CENTRU PATIUM ZBRASLAV

 

Při příležitosti slavnostního otevření polyfunkčního komplexu PATIUM ZBRASLAV se 4. května konala ve stejnojmenné restauraci Koktejl party organizovaná Ligou pro cestovní ruch ve spolupráci se Sekcí cestovního ruchu Hospodářské komory hl.m. Prahy, časopisem Všudybyl a samotnou restaurací Patium. Během příjemně vlahého večera bylo připraveno pohoštění tamější restaurací za laskavé podpory sponzorských firem Staropramen, Belvedere, General Bottlers, Vinařství Tetur a Bohemia sekt.

 

Hosté party si měli možnost prohlédnout celý objekt, známý dříve pod názvem Hotel Vejvoda. Ten byl vyhlášeným výletním místem až do 70. let minulého století, jak uvedla jednatelka společnosti vlastnící objekt, slečna Klára Bazalová. Bohužel však poté byl ponechán napospas osudu a během 30 let chátrání byl naprosto zdevastován. „Po tříleté náročné rekonstrukci byl celý komplex znovu otevřen až letos, aby přivítal první návštěvníky do svých nových zajímavých středisek,“ dodala Bazalová.

 

Hlavním lákadlem v domě je stylová restaurace PATIUM s moderní mezinárodní gastronomií, kapacitou 90 míst v hlavní části a dalších 30 míst v romantickém prostředí zimní zahrady plné zeleně. Ta je již od počátku oblíbena zvláště pro pořádání svatebních hostin. Zimní zahrada navazuje na nádvoří, které vlastně dalo nové jméno celému objektu - PATIUM. S restaurací sousedí také kavárna s 20 místy a o něco dále se nachází salónek s dalšími 10 místy. Ze všech těchto jednotlivých zón lze vstoupit na spirálovitě dlážděné nádvoří, kterému uprostřed vévodí netradiční kamenná kašna sochaře MgA. Emila Adamce. Právě tato fontána, v první den svého uvedení do provozu, byla na této party pokřtěna organizátory. Díky filozofickým okolnostem a geniu loci tohoto místa dostala jméno Gáia, podle antické mytologie Prvotní Bohyně - Pramatka Země. Druhou část nádvoří tvoří zelená romantická zahrada, která se stává uklidňující oázou klidu zejména dětem nebo také hostům, kteří si potřebují načas oddechnout.

 

Dalším atraktivním místem je moderní bowlingová herna, která čítá 4 profesionální dráhy v příjemné klimatizované atmosféře v modrém designu podmořského světa. Komorní rodinné prostředí herny láká k neformálním společenským večírkům (až pro 30 osob) kombinující rautové občerstvení s bowlingovým zápolením, ale také nadchla profesionální hráče turnaje Patium Rabbits Cup, který se hraje pravidelně každý čtvrtek. Rekord herny padl záhy (278 bodů) a vypadá to, že jen tak brzy překonán nebude.

 

Důležitým záchytným bodem v Patiu je také OPIDUM Keltský pub. Tajemná pivnice praotce Kelta skýtá kromě výhledu na pradávné keltské hradiště širokou nabídku lidových jídel, piva, vína a dalších nápojů, včetně míchaných. Dvě plazmové televize dotváří hudební kulisu, nebo přijdou vhod například při mistrovství světa v hokeji. OPIDUM, s posezením při nízkých stolech i „na vysoké noze“ (celkem 60 míst), se tak stává kultovní záležitostí pro bouřlivější oslavy všeho druhu.

 

Ve stejný květnový den byla v Patiu za doprovodu cimbálové kapely také otevřena bohatě zásobená vinotéka. Tím ale výčet možností komplexu nekončí, v současné době se připravuje zahradní posezení na nádvoří, parkoviště pro hosty, konferenční sál a další překvapení. Ve zbývajících dvou patrech objektu se nacházejí kanceláře k pronájmu. Pokud lze vůbec uvedené mnohostranné zaměření objektu shrnout do jediné věty, pak PATIUM ZBRASLAV je centrum oslav.

 

 

Restaurace Patium Zbraslav

PATIUM ZBRASLAV je centrum oslav.

Otevřeno 11 – 23 hod.

Žitavského 496, 156 00 Praha 5 – Zbraslav

Parkování také z ulice Hauptova

tel.: 296 384 991, 775 999 991

E-mail: restaurace@patium.cz

http://www.patium.cz/

 

 

Bowling Patium Zbraslav

Cena za 1 hod. hry: 15–17 hod. 190 Kč, 17–24 hod. 290 Kč.

Soboty a neděle otevřeno již od 12 hod.

Turnaje Patium Rabbits Cup (čtvrtek 18–24 hod., startovné 300 Kč, Firo tour body)

Chaozz Cup (nepravidelný turnaj smíšených dvojic).

Žitavského 496, 156 00 Praha 5 – Zbraslav

Parkování také z ulice Hauptova

tel.: 296 384 992, 775 999 992

E-mail:  bowling@patium.cz

http://www.patium.cz/

 

 

OPIDUM Keltský pub

Polední nabídka již od 50,- Kč.

Možnost platby stravenkami.

Otevřeno 11 – 24 hod.

Žitavského 496, 156 00 Praha 5 – Zbraslav

Parkování také z ulice Hauptova

tel.: 296 384 993, 775 999 993

E-mail: pub@opidum.cz

http://www.opidum.cz/

 

 

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí