Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
sbs.jpg, 8,1kB

Kalendář

2005-0
Článek

Na lince 165 nasazeny nízkopodlažní autobusy

     Od 21. 4. 2005 byly na autobusovou linku 165 Pražské integrované dopravy s konečnou platností nasazeny nízkopodlažní vozy. Časové polohy těchto spojů jsou od 1. 5. 2005 vyznačeny v jízdních řádech na zastávkách a na internetu. Kvalita přepravy se tak, doufejme, u tohoto významného spoje jižní části Prahy  dlouhodobě zvýší.

     Provozovatelem linky 165 je firma Connex Praha, s.r.o. (bývalá ČSAD Vršovice), která na tento spoj získala licenci v roce 1995. Na lince jsou nasazena obvykle třídveřová vozidla městského provedení Karosa B 732, B 932 a B 932E. Méně často se objevují i klasické Karosy C 734 a nasazena byla dokonce i Karosa C 954. Od dubna 2005 nasadil dopravce zmíněné nízkopodlažní autobusy SOR BN 12 od výrobce z Libchavy, jež jsou v provozu celodenně, 7 dní v týdnu. Jezdí v jednom směru nejčastěji projížděného úseku zhruba jednou za hodinu až za hodinu a půl. Vzhledem k délce trasy a špatné průjezdnosti v některých místech dochází čas od času k velkým zpožděním oproti jízdnímu řádu. Ten stanovuje ve špičkách pracovních dnů interval 10 minut, mimo špičky 30 minut, těsně před začátkem a po skončení špičky 20 minut a pozdě večer hodinu. To však platí pouze v úseku Jižní Město – Komořany a není tak pro občany Zbraslavi a Radotína příliš podstatné. Zbylá část trasy Komořany – Nádraží Radotín je obsluhována ve špičce každým druhým spojem, mimo špičku všemi spoji. O víkendech a svátcích je interval půl hodiny, časně ráno, pozdě večer a v něděli dopoledne hodina. Opět všechny spoje jezdí do Radotína.

     Tradičním problémem řady našich občanů pracujících mimo Zbraslav je nemožnost rychlé dopravy k trase metra C. Linka 165 sice tento kontakt umožňuje, ovšem o rychlosti zde vzhledem k intervalům a délce její trasy nemůže být ani řeč. Do budoucna je bezpochyby nutné o novém rychlém spoji uvažovat, což by měli mít představitelé místní samosprávy v jednáních se společností ROPID na paměti. Reálné možnosti zlepšení však přinese až dokončení pražského okruhu.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí